inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
3.6.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Mozek transsexuálů

Transsexuálové si jsou již od dětství vědomi, že se narodili v těle „špatného", opačného pohlaví. Sexuální chování řídí část mozku zvaná hypothalamus. Ženy mají hypothalamus zjevně menší než muži. Badatel Dick Swaab se svým týmem z Holandského ústavu pro výzkum mozku v roce 1995 jako první zjistil, že hypothalamus u transsexuálů- mužů má rozměry ženského hypothalamu anebo je ještě menší.

Tento závěr dále potvrzuje výsledky výzkumů, které zjistily, že identita s mužským či ženským pohlavím pramení z interakce mezi vyvíjejícím se mozkem a pohlavními hormony. Tato teorie byla poprvé formulována německým vědcem dr. Guntherem Dörnerem, který zjistil, že hypothalamus muže-homosexuála reaguje na podání ženského hormonu naprosto stejným způsobem jako hypothalamus ženy.

Dr. Swaab tvrdí: „Náš výzkum jako první dokázal, že genetičtí transsexuálové-muži mají ženskou strukturu mozku." Jinými slovy, mají ženský mozek uvězněný v pasti mužského těla.

Psychiatrická diagnóza pro transsexuály zní: „porucha pohlavní identitiy". Okolo dvaceti procent těchto osob podstupuje operativní změnu pohlaví. Provádí se tak, že se odejmou varlata a asi polovina délky penisu a odstraní se vnitřní tkán. Vytvaruje se močová trubice a kůže penisu se zahne dovnitř. Chirurgicky se tak vytvoří jakási vagína. V některých případech lze vrchní část penisu změnit v klitoris schopný orgasmu.

Tragickou skutečností je, že počet sebevražd u transsexuálů je pětkrát vyšší než je průměr – jeden z pěti transsexuálů se pokusí o sebevraždu.

Shlédnuto: 2791x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 1    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License