inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
20.7.2024 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Můj životní partner Michal

Se svým partnerem Michalem jsme spolu téměř jeden a půl roku. Přesněji 1 rok, 4 měsíce a 5 dní :-).

Seznámili jsme se ve druhém ročníku na střední škole. Vidím to, jako by to bylo včera, nejdřív o mně vůbec nevěděl. Stál u nástěnky pod schody a bavil se, se svou třídní učitelkou. Já jsem zrovna scházel ze schodů dolů a v tom jsem uviděl ten přenádherný úsměv a krásně zářící oči. Před rokem a půl bych nevěřil, že to někdy řeknu, ale ano, zamiloval jsem se!!! Byla to láska na první pohled.

Po nějaké době (jelikož jsem to už nemohl vydržet :-D) jsem se osmělil, a rozhodl se mu napsat. A světe div se, začalo to vycházet. Nějakou dobu jsme si psali, a pak se domluvili, na naší první schůzce v kavárně. Bylo to bezvadné (dodnes si pamatuji, co měl na sobě). Potom jsme se začali scházet pravidelně a já věděl, že je to on. Nakonec jsem ho uháněl třičvrtě roku, a i když to nebylo snadné, podařilo se mi to. A dneska vím, že ON je ten pravý, a že bych ho uháněl třeba celý život, kdybych musel, zkrátka bych si na něj počkal. Miluji ho a budu ho milovat do konce svého života.

Když jsme se poznali, měl za sebou ovario-hysterektomii a mastektomii. Letos v létě prodělal faloplastiku (rekonstrukci penisu z muskulokutanního laloku Latissimus dorsi) se kterou je naprosto spokojený (a nejen on, ale i já, operace se vyvedla báječně ;-)). A musím říct, že jsem rád, že jsem mu po celou dobu mohl dělat oporu, kterou ve mně má i nadále.

Jaké informace jste měl o TS předtím, než jste poznal svého partnera?

Než jsem poznal svého partnera, tak jsem několik informací o problematice transgenderu měl, nicméně určitě ne tolik jako nyní. Dozvěděl jsem se spoustu pro mě nových a zajímavých věcí.

Jak a kdy jste se dozvěděl, že Váš partner je TS?

To, že je Michal TS, jsem se dozvěděl hned po naší první schůzce od mé spolužačky, která ho znala ze školy, a které mi to řekla.

Jak jste na toto zjištění reagoval, a jak jste se cítil?

Po tom, co mi to řekla má spolužačka, jsem tomu napřed nechtěl moc věřit. Nejprve jsem si myslel, že si ze mě dělá srandu, a tak jsem si to později ověřil. Nicméně jsem se cítil úplně normálně. A i když jsem to věděl, před ním jsem se o tom nezmiňoval a čekal jsem na chvíli, kdy mi to řekne sám on osobně.

Co na to Vaše okolí?

Z okolí to vědí víceméně naši spolužáci ze střední školy a pár lidí v okolí. Podle mě to vzali s přehledem. Nejdůležitější byl asi pro mě názor mé rodiny, která to přijala úplně v pohodě, za což jsem moc rád. Názor ostatních lidí je mi v celku ukradený, aneb ať si kdo chce, říká co chce. Nejdůležitější je pro mě názor mého partnera a rodiny.

Otázka dětí v případě dalšího soužití?

Jelikož si plánujeme naši společnou budoucnost, tak padla otázka i na děti. Naštěstí se v tomhle oba dva shodneme. Chtěli bychom jedno dítě, ideálně holčičku. Navíc jsme dostali i příkazem vnouče od mé mamky a mé báječné tchýně :-D.

Jak se vyrovnáváte s odlišnou anatomií partnera?

Nijak. Jednak jsem s anatomií partnera vyrovnaný a jednak mi jeho anatomie plně vyhovuje a jsem naprosto spokojen.

Měl jste sám pochybnosti o své orientaci?

Pochybnosti o své orientaci jsem v důsledku seznámení a žití se svým partnerem neměl. Se svou orientací jsem se vyrovnával, jelikož jsem homosexuál, ale jsem s ní vyrovnaný už delší dobu.

Spokojenost se sexuálním životem?

Naprostá až nepředstavitelná ;-) :-D Nemůžu si naprosto na nic stěžovat, přesně naopak jenom vychvalovat. Abych byl upřímný, tak mě nikdy nedokázal nikdo tak vzrušit a uspokojit jako on.

Co pro Vás TS partnera znamená (omezení, obavy, obohacení, pozitiva)?

Rozhodně to pro mě neznamená žádná omezení ani obavy. Naopak bych to bral asi i jako obohacení mého života. I když nemůžu říct, že můj život obohacuje partnerova TS. Můj život obohacuje ON, každá vteřina, minuta, hodina, i každý den, měsíc a rok strávený s ním po jeho boku. Po našem boku.

Co byste chtěl vzkázat ostatním partnerům/partnerkám a dalším FtM?

Ostatním partnerům a partnerkám bych chtěl vzkázat, aby své partnery milovali, jak jen mohou a aby jim byli tou největší oporou. A klukům bych chtěl vzkázat, aby se určitě nebáli svého okolí, aby se nebáli do přeměny jít a aby se nebáli si najít krásný vztah. A i kdybyste se měli setkat s nějakou zápornou reakcí vašeho okolí, tak na ní kašlete. Nejdůležitější je přeci to, jak to cítíte vy.

Přeji také všem spoustu štěstí ať už ve vztahu, nebo na cestě přeměnou a životem ;-) !!!

Shlédnuto: 4470x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 2    |   
Translidé 2003-2024 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License