inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
3.6.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Muž i žena

Snad každý z nás viděl slavný film Tootsie s Dustinem Hoffmanem, který s humorem vypráví o herci, jenž se proslaví jako představitel ženské role. To je ovšem film. A přece existuje herec, který tuto fikci uskutečnil a ještě k tomu bez inkognita…

Půldruhé hodiny potřebuje Georg Preusse na to, aby se proměnil v Mary. Při líčení se nikdy nenechává fotografovat. „Vypadá to neesteticky," přiznává. „Já sám jsem nudným a až fádním představitelem takzvaného silného pohlaví," říká Georg alias Mary, nikoli bez lítosti, „na ulici se za mnou neotočí jediná lidská duše."

Jako žena je ale Georg na scéně obdivován. Mary je dlouhonohá, sexy, lascívní, halasná a provokující, blonďatá nebo černá (to se mění) a pohubujíc boky vytváří iluzi. Může takhle vypadat muž?

Už 14 let si Georg stahuje pas na 66 cm, manipuluje s parukami, spousou šminek a umělými řasami, pečlivě si holí obličej i nohy. Až natolik, že se stává živou panenkou Barbie…

10 let vystupoval ve dvojici „Mary a Gordy". Oba měli velký úspěch, objevovali se často v televizní show, ale pak musel jeho partner kvůli páteři vysadit. „To rozdělení přišlo vlastně včas, už delší dobu jsme oba uvažovali o tom, co dál, abychom to neopakovali," komentuje rozchod Georg. Rozhodl se pokračovat sólo a tohoto kroku nikdy nelitoval: „Mary nebyla nikdy předtím tak mnohostranná a proměňující se jako dnes. Dříve vystupovala v roli sexbomby, plnokrevné ženské s drzou pusou. Teď už dokáže být sarkastickou, přemýšlivou…těch možností je najednou mnohem víc."

Georg je zdvořilý, vstřícný a pozorný muž. Mary je urážlivá a provokující…

„Vím, že to zní podivně, když řeknu, že Mary a já nemáme nic společného. Nejsme si v ničem podobní, já jsem takříkajíc studený čumák…Dělám svou show, aby se lidi smáli a na tři hodiny se odpoutali od všedních starostí. V civilním projevu by se mi to nepodařilo, nejsem na to dostatečně zajímavý."

Herec, který stále hraje roli vraha není ještě proto zločincem, Když žena hraje jinou ženu, není to nic zvláštního, ale když muž obléká sukni a lodičky, má to už exotickou příchuť.

„Mnozí věří, že se za tím leccos skrývá, že každý takový umělec je homosexuální nebo schizofrenní. To je ale nesmysl. Po nalíčení vklouznu do vysokých podpatků a vyzývavých rób a na 90 minut se proměním v Mary, cítím to, jako bych vystoupil z vlastního těla. A když stojím na scéně, dívám se sám na sebe jakoby shůry a dávám Mary poučení typu: Mluv hlasitěji, více erotiky, vyplázni jazyk na toho holohlavého ve třetí řadě…"

Tak to chodí od té doby, kdy dělal číšníka v jedné hospodě, aby si mohl zaplatit svá studia. Stálými hosty byl znovu a znovu žádán o vtipy, pobavení a pro hereckou profesi byl objeven manažerkou jedné hudební skupiny….

„S hlasem, který není ani příliš mužný ani vysloveně ženský jsem to zkoušel jako žena. – A hned na počátku mě publikum přijalo. Časem nabídek k angažmá přibývalo a nezbývalo času na studia. Tak jsem se musel rozhodnout.

Dostávám milé dopisy s poděkováním za zábavu, nedostávám je jako Mary, ale jako Georg, během show se totiž odlíčím a ukážu svůj pravý obličej, nechci nikoho obelhat. A když se sál vyprázdní, zůstávám sám. Při mém povolání je prakticky nemožné navázat pevný vztah a udržet jej. Byl bych posledním člověkem, který by se do mě zamiloval…"

Shlédnuto: 2029x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License