inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Vrchní soud uznal nárok na gender identitu

Vrchní soud nařídil, že transgender studentka školy v Brocktonu, která je biologicky mužem, smí navštěvovat školu v dívčím oblečení. Toto rozhodnutí bylo vydáno na základě vyjádření odborníka, který prohlásil, že z medicínského hlediska je nezbytné, aby dotyčný člověk mohl vyjádřit svoji identitu s ženským pohlavím.

"Jsme velmi potěšeni tímto rozhodnutím," komentovala Jennifer Levi - pracovnice GLAD a právní zástupkyně Pat Doe. "Již dva soudy ukázaly jak je důležité, aby transgender studentka mohla vyjádřit ve škole svoji pohlavní identitu i přesto, že výsledek neodpovídá stereotypním názorům na to, jak mají vypadat chlapci a dívky. Studentka, která již téměř tři týdny navštěvuje školu na základě rozhodnutí soudu nižší instance, byla přijata přáteli a učiteli.

Levi komentuje, "Bohužel víme, že transgender studenti, stejně jako studenti dalších menšin, jsou často bráni jako něco, co narušuje chod školy. Je to díky nedostatku pochopení a znalostí o pohlaví a odlišnostech, nikoli díky chování studentů. Tato studentka a její rodina dále doufají, že se škola bude zajímat o potřeby transgender studentů a pude pracovat na tom, aby mohli být začleněni do vzdělávacího programu, který by měl být k dispozici pro všechny studenty. Studenti této školy to pravděpodobně chápou. Doufáme, že správa školy to také pochopí.

Soudní proces byl veden proti brocktonské školní správě poté, co Pat nemohla chodit do školy v tom, co ředitel označil za dívčí oblečení. Toto vyloučení ze školy následovalo téměř po dvou letech disciplinárních akcí, které začaly poté, co se Pat začala identifikovat jako transgender. Termín transgender je používán pro lidi, jejichž pohlavní identita tj. vnitřní pocit, zda se osoba cítí mužem nebo ženou, nekoresponduje s fyzickým pohlavím.

GLAD (Gay & Lesbian Advocates & Defenders) je organizace založená v roce 1978, sídlící v New England v USA, zaměřená na práva pro lesbičky, gaye, bisexuály a lidi s HIV. Cílem GLAD je dosáhnout rovnoprávnosti pro všechny tyto lidi a to jak v oblasti soudní tak i ve vzdělávání.

Shlédnuto: 1723x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License