inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
30.9.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Armáda ji nechce, nemá ani na jídlo

PRAHA - Smůla za smůlou.Jaroslavě Brokešové, kterou nedávno armáda odmítla přijmout kvůli tomu, že si operativně změnila pohlaví z mužského na ženské, se dosud nedaří návrat mezi vojáky. Teď jí navíc hrozí, že Vánoce prožije o hladu a bez peněz. Pro neplacení alimentů má totiž obstavený účet.

Je momentálně nejslavnějším transsexuálem v Čechách. Poté, co Večerník Praha zveřejnil případ Jaroslavy Brokešové, která viní armádu z diskriminace, když ji nepřijala kvůli změně pohlaví, se zdálo, že se její karta obrací k lepšímu. Kdepak!Armáda stále řeší její odvolání proti nepřijetí.

Poté, co byla nějakou dobu nezaměstnaná, si Brokešová našla místo prodavačky v Tesku na Národní třídě. Pozdě. Prodává prádlo, ale sama si ho pod stromeček asi nekoupí. Momentálně nemá ani na jídlo. Exekutoři Jaroslavě Brokešové v pátek zablokovali účet, a tak zůstala bez peněz. Své bývalé ženě, s kterou ještě jako muž zplodila dvě děti, totiž dluží na výživném takřka třináct tisíc korun. Vztahy mezi nimi nejsou nijak růžové a navzájem si vyčítají staré křivdy.

"Bývalá žena mě chce jednoduše zničit. Nesnese totiž moji změnu pohlaví. Zaplatila jsem jí kdysi plastiku prsou, ale na to už asi zapomněla," řekla Jaroslava Brokešová. Bývalá manželka Jaroslavy Brokešové Alena a její partner ale motiv pomsty rázně odmítají. "Má děti, tak na ně má platit, ne? Celou věc jsem dala právníkovi, víc vám neřeknu," má o tom Alena Brokešová. Dceři je třináct a synovi čtrnáct let.

Jaroslava Brokešová spoléhala na to, že ji přijmou do armády, dostane mzdu a všechny dluhy zaplatí. To se nestalo. "Jsem na tom tak, že jiný by spáchal sebevraždu. Nemám ani na jídlo. Nemám ani životní minimum. Snažila jsem se ukázat, že chci platit a také se s ní nějak domluvit, ale nešlo to," sází na lidský soucit Brokešová.Podle advokáta Jana Černého má Jaroslava Brokešová v současné situaci jediné řešení.

"Ať si podá odvolání proti exekuci a zažádá si na odboru sociální péče, aby dostala aspoň nějaké peníze na jídlo a na zaplacení základních potřeb," řekl Černý.

Shlédnuto: 2545x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License