inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
21.8.2019 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Nenávidím své průkazy, říká mladý transsexuál

V literární kavárně znají inteligentní a sympatickou Adélu především jako vášnivoa čtenářku. Rozhodně by zde nikoho nenapadlo, že tato blonďatá dívka se před devatenácti lety narodila jako kluk. Štastné Adéliny večery s kamarády a její bohatý noční život se bohužel každé ráno změní a nastoupí krutá realita. Do svého zaměstnání na poštovním úřadě totiž musí Adéla přijít jako muž..

"Všechno zavinila ta pitomá nová občanka, kde je na rozdíl od starých průkazů vyznačeno i pohlaví," stěžuje si skoro dětským hlasem subtilní dívka, původně pokřtěná jako Adam.

V zaměstnání i při jednání s úřady musí neustále vystupovat v půvadní roli. Přinejmenším alespoň do té doby, než dojde k změně pohlaví i v matrice. Skoro každý den se proto Adéla opticky mění z ženy v muže a zase naapak. Mění nejen své oblečení, ale i svou mluvu a chování.

Tato schizofrenie s sebou samozřejmě přináší velké trauma, a tak má za sebou už tři pokusy o sebevraždu, lékaři se v jejím případě naštěstí shodli na diagnóze transsexuál, což jí umožní podstoupit operaci. Transsexuál je jedinec, u kterého se mozkové centrum řídící sexuální pochody a pohlavní ústrojí vyvinulo opačným směrem. Jinými slovy normálně pohlavně vyvinutý muž má sklony projevovat se jako žena a naopak.

"Okolí bohužel nesprávně zaměňuje transsexuály s transvestity a dokonce i s homosexuály a chápe je jako nějaké postavy s pornovidea," říká otec Adély. On sám se prý už vyrovnal s tím, že ve skutečnosti má místo syna dceru. Všichni v rodině nyní doufají, že přislíbená operace bude znamenat zásadní úlevu a v podstatě Adéle umožní prožít normální život ženy. Ona sama se ale bude muset smířit s faktem, že nikdy neporodí vlastní dítě.

"Moje první cesta z nemocnice určitě povede na matriku a nejspíš se i přestěhuji do jiného města, kde mne určitě nikdo nepozná. Snad chápete, že už se nemohu dočkat, až mi úřady potvrdí, že jsem žena," prohodí tiše neštastná Adéla a se slzami v očích odejde do svého pokojíku.

V současností se podrobuje náročné hormonální léčbě, ale změny na jejím těle se začínají projevovat jen velice pozvolna. "Obzvláště je pyšná na stále se zvětštující ňadra, " říká její matka. Oba rodiče přitom vědí, že největším problémem jejich potomka není občanský průkaz, ale spíše nedokonalá matka příroda.

Shlédnuto: 2509x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 1    |   
Translidé 2003-2019 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License