inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Novorozeně je děvče i chlapec!

AVIGNON, Francie – Čerstvá matka a otec se chystají k soudu kvůli stanovení pohlaví svého dítěte, které se narodilo 30. listopadu 1997 s mužskými i ženskými pohlavními orgány! Lékaři tvrdí, že nebude žádný problém jednu sadu orgánů odstranit. Ale Rochelle a Pierre Gasconovi chtějí, aby jim soudce v občanskoprávním sporu určil pohlaví, protože otec chce chlapce a matka zase děvče.

„Máme jedinečnou možnost, kterou většina rodičů nebude nikdy mít – možnost vybrat si pohlaví našeho dítěte. A já chci, aby naše prvorozené dítě byl chlapec," Řekl Gascon (31). Paní Gasconová, které je 28 let, zásadně nesouhlasí. Tvrdí, že za devět měsíců těhotenství prožila peklo a že chce děvče.

„S manželem se v této věci nemůžeme shodnout a tak jsme požádali soud, aby rozhodl za nás," řekla. „Není mezi námi žádné nepřátelství, musíme myslet na dítě. Potřebuje matku i otce."

Lékařka Caterina Hersanneová, která pomáhala dítěti na svět, míní, že rozhodnutí musí být učiněno rychle. Dítě se narodilo se vzácnou odchylkou, tzv. dvojznačností, což znamená, že má úplné sady mužských i ženských pohlavních orgánů. A čím dříve bude jedna z nich odstraněna, uvedla lékařka, tím lépe.

„Odstranění pohlavních orgánů je relativně jednoduchá procedura, ale operace by se neměla odkládat," řekla.

„Uvědomuji si, že rodiče mají před sebou mučivé rozhodnutí. Ale zmatek vyvolaný faktem, že dítě má ženské i mužské pohlavní orgány, může dítěti uškodit. V daném okamžiku nemá dokonce ani jméno."

Kvůli určení pohlaví dítěte hodlají Gasconovi jít se svou pří k soudu. Prohlašují, že se podrobí rozhodnutí soudce a nikdy se neohlédnou zpět. „Oba máme na věc zcela vyhraněný názor, ale nezapomněli jsme, že v sázce je blaho našeho dítěte," řekl Gascon.

Projednávání historické soudní pře bylo stanoveno na letošní březen.

Shlédnuto: 3520x    |    Komentáře: 1    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License