inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Odpověd dr. Zvěřiny


Dr. Zvěřina


Vážená paní (Pozn.: dopis byl adresován jednatelce našeho sdružení),
dostal jsem Váš dopis, ve kterém jménem občanského sdružení „TransForum" žádáte, aby byl zrušen „požadavek na zřeknutí se rodičovských práv, kterým sexuologická obec podmiňuje svůj souhlas s operativní změnou pohlaví u transsexuality".

Nemohu Vaší žádosti vyhovět prostě proto, že žádný takový striktní požadavek nikdy Sexuologickým ústavem, ani Sexuologickou společností ČSL formulován nebyl. Je samozřejmě pravda, že u transsexuálních osob, které jsou rodiči nezletilých dětí musí lékaři při rozhodování o změně pohlaví pečlivě zvažovat zájmy těchto dětí. Řada našich transsexuálních pacientů samozřejmě děti má. Někteří se se svými dětmi v nové sexuální roli stýkají, jiní nikoliv. Poněkud musím korigovat Vaše argumenty ohledně lidských práv. Chirurgická změna pohlaví zcela jistě není opatřením, které lékaři provedou na přání pacienta. Jde o výjimečný zákrok, který musí být podložen spolehlivou diagnózou, vylučující jakékoli pochybnosti.

Problémem Vašeho podání je, že neuvádíte zdroje svých citací. Nevylučuji, že podobné výroky některý lékař někde a v nějaké souvislosti publikoval. Nešlo však v žádném případě o reprezentativní stanovisko odborné lékařské společnosti.

S pozdravem

(nečitelně Zvěřina)

Shlédnuto: 2831x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 1 |        Creative Commons License