inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
28.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Hemingwayovi vnuci si dělili jmění po otci, jenž byl ženou

WASHINGTON - Osm vnuků Ernesta Hemingwaye, dětí nejmladšího spisovatelova syna Gregoryho, uzavřelo po dvouletých tahanicích dohodu o mimosoudním vyrovnání dědictví ve výši 7,5 miliónu dolarů.

Rozepři Gregoryho dětí s jeho poslední ženou komplikoval i fakt, že Gregory před dvěma lety zemřel v ženské části floridského vězení jako transsexuál pod jménem Glorie Hemingwayová.

Gregoryho děti argumentovaly, že jejich otec byl v okamžiku svého čtvrtého manželství již ženou, a proto je jeho sňatek s nynější vdovou Idou neplatný. "Domluvili jsme se. Jsme hrozně šťastní, že to máme za sebou," prohlásila jedna z vnuček, jinak úspěšná spisovatelka Lorian Hemingwayová.

Gregory Hemingway zdědil po otci zálibu v lovu a alkoholu, který se mu však stal osudným. Vystudoval sice medicínu, ale pro opilství přišel o státní licenci v oboru. Napsal vzpomínkovou knihu o otci a po jeho smrti v roce 1961 se zabýval správou ideální třetiny autorských práv. Celý život bojoval se svými transsexuálními sklony.

"Utratil jsem stovky tisíc dolarů, abych se nestal transvestitou. Předně tu byl otec, jejž všichni považovali za supermuže, ale celý život proti tomu protestoval. Strašně se toho bál," prohlásil Gregory v jednom rozhovoru v narážce na údajné homosexuální sklony svého otce.
(bh)

Shlédnuto: 2060x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License