inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Otevřený dopis Transforu


Milí,
surfuji již nějaký měsíc stránkami Transfora, sleduji mediální kauzu Reflexu, zejm. se mi líbil "bumerang" – odezva na článek s paní Spencerovou, zatím nedokonale jsem si přečetl Pohlavní štvance a hlavně jsem do všeho téměř bytostně zainteresován.

1. Pohlavní štvanci není jediná literatura u nás vydaná na toto téma, chybí mi alespoň zmínka o knížce "Němcova – Němců – Němec", která u nás cca před 7 – 8 lety vyšla. Byla zcela původní a i když dokumentačně ne tak nabitá jako "štvanci", měla v sobě velice srozumitelnou výpovědní hodnotu,

2. Rovněž u nás vyšel Pád anděla (teď nevím zda to vyšlo ve slovenštině nebo v češtině), dílko francouzského MtF, které má zcela jiný charakter než téměř poetická výpověď pana Němce, atmosférou rozhodně více připomíná "štvance".

Proč to připomínám: - transsexualita není definovaná jako mezipohlavnost (jak to více vidí zahraniční tituly), není to "Dvojí duch" i když to zní velice pěkně
- transsexuál není ten, kdo se necítí být pohlavně vyhrazen a žije v široké škále na krajích které jsou ženy a muži

Velmi chci podpořit paní Kateřinu Lhotskou. Velice zjednodušeno jsou transsexuálové ti nejkonzervativnější muži/ženy, jsou právě těmi mantinely spektra a tím, že přizpůsobují svá těla mysli, čili obsah formě, jen dokazují, že jsou těmi pravými muži/ženami. Věřím, že toto tvrzení neodporuje všem ostatním a zcela legitimním vymezením transgender. Možná by stálo za to se na těchto věcech domluvit uvnitř komunity a:
- založit sekci Transfora nebo
- nové občanské sdružení
- a rozhodně se odloučit od transvestitů
Myslím, že jsou to principiální odlišnosti. Ještě jednou chci zdůraznit, že si každý se svým tělem může dělat co chce a žít své sny v jakékoliv pohlavní roli, ale transsexuálové jsou prostými muži a ženami a jestli mají mít přívlastek "poturčenci" je to věcí těch, kdo to takto prezentují. Myslím, že by se jich to nemělo dotýkat a jestli ano, je odpověď proč uvnitř každého..

Transsexuálové by snad mohli více mluvit o svých existencionálních krizích, o nalézání nového smyslu, o své nedokonalé sexualitě a vypořádání s ní, o svých partnerských vztazích. Ale to je v této chvíli moje velice subjektivní mínění.

Vyzývám tímto celou trans komunitu k diskusi a nabízím sebe.

Shlédnuto: 1671x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License