inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
31.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Pět sester zatoužilo po mužském pohlaví

RIJÁD - Chirurgové v saúdskoarabském městě Džidda v těchto dnech provádějí ojedinělou sérii operací pohlaví, kterým se již podrobily tři sestry a další dvě z téže rodiny o zákroku uvažují. Všech pět dcer místního zámožného obchodníka se chce proměnit v muže. Informoval o tom deník Okaz.

Přestože se nejedná o první operaci podobného typu v království, jeho výjimečnost tkví v tom, že zákrok bude proveden pěti příbuzným lidem najednou.

Převaha mužských hormonů

Lékaři o operaci pohlaví rozhodli po provedených testech, při nichž bylo prokázáno, že se v organismu všech žen vyskytují v převaze mužské hormony. V opačném případě by sestry neměly na zákrok nárok.

"Operativně změnit někomu pohlaví jen proto, že se ve vlastním těle cítí cizincem, by odporovalo zásadám islámu," zdůraznil Jásir Džamál, šéf lékařského týmu.

Mužům se v zemi žije lépe

Po dokončení všech chirurgických zákroků se rodina přestěhuje a bude žít v jiném městě pod změněným příjmením.

Pětice sester se v mužském těle bude moci lépe společensky prosazovat. V Saúdské Arábii je ženám upíráno právo řídit auto a také musí dodržovat striktní pravidla při oblékání. Bez povolení manžela či otce nesmí samy ani cestovat.Pozn.redakce: Důležité podrobnosti k případu (např. to, že se nejedná o transsexualitu, ale o intersexualitu):     článek BBC    +    článek z Arab News     (obojí v češtině)

Shlédnuto: 2945x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 2    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License