inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Pět sester podstupuje změnu pohlaví

JEDDAH, 16. června 2004. Tři z pěti "sester" ze Saudské Arábie podstoupily v místní nemocnici operace měnící je na muže a další dvě je budou brzy následovat.

Dr. Yasser Jamal, profesor chirurgie z nemocnice při King Abdul Aziz univerzitě, který operoval dvě ze sester a připravuje se na další dvě operace, sdělil Arab News, že jejich věk je mezi 19 a 38 lety.

Přestože se nejedná o první operaci podobného typu v království, jeho výjimečnost tkví v tom, že zákrok bude proveden pěti příbuzným lidem najednou, říká Dr. Jamal.

Dr. Jamal trvá na termínu genderová oprava spíše než přeměna. "Vracíme člověka zpět k jeho původnímu pohlaví, podle výsledků intenzívního testování, ale na operaci lidí, kteří jsou nyní muži nebo ženy a prostě jen chtějí změnu pohlaví, bychom nepřistoupili", říká.

Rozhodují chromozomy; pokud testy ukáží XX, jedná se o ženské pohlaví, XY svědčí o pohlaví mužském. Také provádíme testy tkáně varlat nebo vaječníků a stejně tak zjišťujeme stav vnitřních pohlavních orgánů, např. Má tento člověk dělohu? Pak je tu silný ukazatel, že tento člověk bude žena. Podle Dr.Jamala se tedy každý člověk rodí buď jako muž nebo jako žena a jediné, co může zapříčinit špatné určení pohlaví, je defekt vnějších genitálií. Tomu nekvalifikované porodní asistentky přítomné u domácích porodů nemohou rozumět.

Důvody deformit mohou zahrnovat dědičné faktory, vystavení rodičů radiaci nebo užívání některých léků během těhotenství. Pokud všechny testy ukazují na potřebu korekce, začnou psychologové s "rehabilitačním programem". V tomto případě to ale nebylo potřeba, protože sami pacienti věděli, že nejsou ženy, ale muži a sami o změnu pohlaví velmi stáli. Je nepravděpodobné, že někdo dosáhne věku 38 let, aniž by odhalil své skutečné pohlaví, říká Dr. Jamal.

Shlédnuto: 1958x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 1    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License