inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
1.7.2022 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Plavání

Po nějakém čase od napsání prvního návodu na výrobu protézy do plavek bych rád přinesl nové poznatky pro ty, kteří rádi plavou.

Když jsem se rozhodl chodit na bazén, zjistil jsem, že u nás není povoleno nosit jakékoliv volné plavky, kterým dává přednost možná většina z nás kvůli zakrytí nedostatků postavy apod. Musel jsem si tedy pořídit normální přiléhavé plavky, takže bylo zapotřebí vymyslet, co s tím. Zjistil jsem, že je plně dostačující výrobek z molitanové houby, tak jako u protézy na běžné nošení, ovšem trochu pozměněného tvaru. Při správném umístění protézy (dostatečně dolů až dospod) nebudete nijak nápadní - vsáklá voda v houbě z velké části zůstane až do okamžiku, kdy ji (nepozorováni) vyždímáte. Z preventivních důvodů je lepší mít těsnější plavky a odpustit si skoky do vody!;))


optimální tvar

Odradit od návštěvy bazénu může kromě plavek a fyzických nedostatků také fáze převlékání, sprchování a utírání, případně i jizvy na hrudníku. S jizvami si nedělejte starosti – většinu lidí vůbec nenapadne, kde jste k jizvám přišli. Pro svůj lepší pocit můžete mít s sebou větší osušku, kterou si během pohybu na souši přehodíte kolem ramen tak, že je hrudník zakrytý, no a ve vodě vás už nikdo sledovat nebude..:)

Ohledně šaten apod. lze poradit pár věcí. Je lepší chodit v časech, kdy bazén navštěvuje málo lidí. Přijít můžete již v plavkách, umýt se můžete doma před odchodem. Ve sprše se jen namočíte, abyste neupoutali pozornost osoby, střežící vstup na bazén. Doporučuji vzít si igelitku, do které si dáte nejen klíček od skříňky, ručník apod., ale také spodní prádlo na převlečení (vhodné je nějaké s kapsičkou, ve které bude uložena protéza).

Při odchodu z bazénu se pak umyjete ve sprchách a s igelitkou vyrazíte na WC, kde vyždímáte protézku a plavky, utřete se a obléknete spodní prádlo. Pokud se stydíte za nějakou část těla, která v tak sporém odění vyniká, poslouží opět osuška, šikovně přehozená přes onu tělesnou partii. Jinou, méně pohodlnou variantou než návštěva WC je použití osušky. Doma si natrénujete, jak ji omotat kolem těla tak, aby vepředu vytvořila pomocí uzlu bouli, takže nebude vidět co kde máte nebo nemáte..:) Po vysprchování se omotáte osuškou a plavky s protézou hodíte do tašky. Potom je ale téměř nezbytností, aby vás ve skříňce čekalo spodní prádlo s uchycenou protézou.

Shlédnuto: 19219x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 4    |   
Translidé 2003-2022 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License