inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Policie nenašla podezřelé z napadení transsexuála, kauzu odložila

Pracovnice České televize Miluše Šubrtová, podle níž šlo o skiny známé nesnášenlivostí vůči sexuálním menšinám, byla po útoku 14 dní v pracovní neschopnosti. Protože jde o závažný trestný čin loupeže, zůstane v evidenci a policie případ znovu otevře, objeví-li se nové poznatky, řekla ČTK státní zástupkyně.

"Radost z toho nemám," reagovala na odložení kauzy Šubrtová. Stejně jako policie ale věří, že se pachatele ještě najít podaří. Zhruba třicetiletí muži napadli čtyřiatřicetiletou ženu ve večerních hodinách na Můstku. Vyřítili se na ni zpoza rohu a zaútočili zezadu. Při brutálních kopancích podle Šubrtové hajlovali, provolávali rasistická a fašistická hesla a opěvovali nacistického vůdce Hitlera.

"Povalili mě na zem, kopali do rozkroku, zad i do hlavy a řvali: ty zasranej hajzle přeoperovanej, hnusnej, ty svině, ty kryso zbabělá, půjdeš do plynu," řekla tehdy ČTK Šubrtová.

Po surovém útoku vytrhli násilníci své oběti tašku, a připravili ji tak o 7000 korun a mobilní telefon. Pak utekli. Napadené pomohli na nohy kolemjdoucí Italové. Šubrtová nakonec skončila v nemocnici kvůli nálezu krve v moči po kopancích do přirození. "Nyní je můj stav stabilizovaný, psychika ale utrpěla nejvíc," řekla. Stále trpí depresemi hlavně kvůli obavám z toho, co ji může v ulicích potkat.

Policie případ orientačně kvalifikovala jako loupež. Pokud pachatele najde, další vyšetřování by možná okruh trestných činů rozšířilo. Pokud by se prokázal rasový podtext útoku či motivace nenávistí k sexuální menšině, hrozilo by pachatelům vedle loupeže obvinění z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka nebo z násilí proti skupině obyvatelů a jednotlivci.

Shlédnuto: 1774x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 2    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License