inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
24.8.2019 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Praha nebo Brno ?

Vstupní brána Bulovky Zámeček, kde bývají komise Gyn. pavilón - č.15


V době, kdy jsem plánoval operace, mě čekala volba mezi Prahou a Brnem, tedy i mezi tím, jestli budu mít na břiše jizvu nebo ne. Abych vysvětlil, proč u mě zvítězila Praha.. předtím než člověk začne brát hormony, musí se podstoupit vyšetření na gyne…nevím jak to u koho probíhalo, ale pro mě to bylo natolik traumatizující, že jsem ještě hodinu po tom ležel na lavičce na chodbě polikliniky, neschopen začít normálně fungovat.. (Asi jsem vypadal dost bídně, protože mi nějaká sestřička chtěla dvakrát volat doktora :)..) Když jdete na operaci v Brně, doktorka si vás chce sama znovu vyšetřit, v Praze to už nutný není. Představa, že by na mě ještě někdy někdo sáhl, opominu-li den operace, byla pro mě natolik nepřípustná, že jsem radši obětoval tělo a šel do Prahy.

Svýho rozhodnutí rozhodně nelituju. Paní doktorka Marešová i všichni další doktoři i sestry se ke mně chovali moc hezky, všechno mi přišli říct osobně, ptali se mě, jestli ještě něco nepotřebuju vědět.. měl jsem vlastní pokoj s televizí, koupelnou a balkonem, z něhož je krásnej výhled na řeku.. navzdory tomu, že nemám rád doktory a nemocnice, se mi tam opravdu moc líbilo !:) Takže pokud jste podobně jako já přecitlivělí a nevadí vám jizva, určitě vřele doporučuju Bulovku.

Jediná věc, která nebyla úplně nejlepší, bylo to, že mi vyndali už po týdnu stehy a pustili mě tak domů. Protože jsem cestoval spoustu kilometrů (pěšky, tramvají a vlakem), jizva mi praskla a udělal se v břiše hematom, takže mi ještě další týden(?) vytékala tmavá krev z břicha a nesrostlo to tak dobře jak by mohlo.

Co je nevýhodou jizvy:
- stále mě trochu bolí;
- stává se, že třeba i za dva roky začnou vyhnisávat „vstřebávací" stehy;
- když jsem si zkoušel plavky, který se mi líbily, končily přesně tam kde je jizva – není zas tak nízko;
- nevím o žádný operaci u biologických mužů, která by zanechala podobnou jizvu;
=> prostě to není tak hezký jako bez ní!:)

Shlédnuto: 6320x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2019 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License