inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Souboj s vlastním tělem

Jeden z nejobtížnějších úkolů čeká sexuologa, když se v ordinaci setká s pacientem, jehož tělesné pohlaví je jiné než duševní. Obvykle jde o muže stavbou těla, jenž se cítí být vnitřně ženou. Méně často přicházejí ženy doufající v operativní změnu na muže.

Tato porucha se nejlépe osvětlí, když si představíme, že bychom se najednou ocitli v jiném těle, v těle druhého pohlaví. Nepochybně by nás po krátkém čase zvědavosti zachvátil odpor k vlastnímu tělu tak, jak to opravdu cítí postižení jedinci.

Rozpor mezi přírodou daným tělem a psychikou se nazývá transsexualismus. Hodně lidí jej zaměňuje z nevědomosti za homosexualitu, od níž se významně liší. Homosexuální jedinec totiž se svým pohlavím souhlasí, avšak má sexuální zájem o shodné pohlaví. Transsexuální jedinec nesouhlasí s podobou a strukturou svého těla, uvnitř se cítí být jiným pohlavím, než jaké má přiděleno osudem, a proti tomuto uspořádání věcí trpce protestuje.

U transsexuálů lékaři dříve přiřazovali prvenství tělu a snažili se léčit duši z "perverze", dnes považujeme osobnost člověka za pevně danou a léčíme tělo. Pokud se tato porucha s dostatečnou průkazností projevuje po dobu nejméně dvou let a pacient na změně trvá, lékařský zákrok, jímž se mění pohlaví, se uskuteční. Změna spočívá v kastraci - odstranění pohlavních žláz, aby se zamezila produkce pohlavních hormonů příslušných danému biologickému pohlaví, a podávají se v tabletách či injekcích pohlavní hormony příslušné psychickému pohlaví. Mužům se následně zvyšuje hlas, ztrácí se ochlupení, rostou prsa a boky do kyprosti, změkčují se rysy tváře, mizí svalstvo. Ženám se vše děje naopak.

Nakonec se provede náročný plastický chirurgický zákrok, kterým se mění tvar zevních pohlavních orgánů. Z kůže penisu a šourku se vytvoří vagina a velké i malé pysky, u žen z kůže břicha a podbřišku se vytváří imitace mužských orgánů, do nichž se implantuje protéza. Výsledný efekt může být tak dokonalý, že je schopen zmást i zkušené milovníky. Závěrem se provádí změna úřední a staronový jedinec poprvé v životě získává klid.

Shlédnuto: 2068x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License