inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
24.8.2019 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Stručná definice správného sexuologa

Umíte si představit ortopeda, který vás vyrazí z ordinace, protože vaše zlomená noha vypadá jinak, než fraktura, kterou si pamatuje ze školních skript? Zní to divně, že?
A umíte si představit sexuologa, který vás vyrazí z ordinace, protože neodpovídáte transsexuálovi, kterého si díky vysokému věku už jen matně pamatuje z letitých skript? To si hodně z nás představit umí - to jsme zažili na vlastní kůži.

Když oni nás mají tak dobře vydefinované, nevidím důvod, proč to nezkusit i obráceně. Pokud se někomu bude můj náčrt "správného českého sexuologa" konce dvacátého století jevit legrační nebo nevěrohodný, pak ho musím ujistit, že obraz je plasticky poskládán z mnoha sexuologů, které jsem měla tu pochybnou čest poznat. Takže:

Správnému sexuologovi (dále jen SS) je padesát a víc (mladší není z pohledu stařešin rodu "správný", nebo je nezodpovědný hazardér, nebo drží ústa a krok - tyto varianty lze v různých kombinacích slučovat).

Vzhledem k věku zažil doby osvícenosti a revolučnosti české sexuologie ("Ten Hynie to byl ale chlapík") a vzhledem k témuž věku dnes SS žije v bludném sebeuspokojení, že je nadále osvícencem, revolucionářem i zvěstovatelem jediné pravdy.

SS je věřící nebo pravicově orientovaný a do knih píše, že transsexuálové jsou otravní a jejich nátlaku se nesmí podlehnout, protože jedině ON ví, jak má takový transsexuál vypadat a co vlastně potřebuje. Amen.

S tím souvisí záliba SS v šetrné psychologii Cimrmanova šrapnelu ("Hovno, tranďáku, hovno ti dám…") a jeho zbožňování antropometrických měření, která ovšem odmítá uplatňovat například na hráčích či hráčkách basketbalu, aby neohrozil svoje vzorově pohlavní pseudotabulky.

Zajímavé jsou také genetické zkoumání, které SS provádí výhradně na transsexuálech. Kdyby své studie chromozomů rozšířil na celou populaci, zjistil by totiž, že už dávno existuje nezanedbatelný počet "registrovaných partnerství". A od toho tu přece SS není.

Jelikož je SS na slovo vzatým odborníkem na módu i kosmetiku a jelikož vzhledem ke svému věku nezaregistroval (nebo už zapomněl), že ženy dnes například můžou nosit kalhoty a muži náušnice, je okamžitě připraven prodloužit transsexuálovi martýrium jen kvůli "nevhodnému" oděvu či zjevu.

SS se také pasuje do role strážce společenské morálky, a jako takový odmítá možnost, že by transsexuál mohl vychovávat děti. Argumentuje jednak ohrožením mravní výchovy dítěte, druhak společností, která by takové dítě kvůli jeho rodiči terorizovala. Ani na okamžik mu - vzhledem k věku (?) -- nevleze na rozum, že dítě neohrožuje rodič, ale jeho absence, nebo že by třeba mohl zkusit obrácený postup a vysvětlit společnosti, že transrodiče jsou jen jednou variant rodičovství na téhle planetě.

SS je ale férový a tvrdí, že po operaci si přece každý transsexuál může dítě pořídit. Ani na vteřinu mu přitom nevleze na rozum, že dítě vcelku brzy pochopí, že například jeho tatínek se od jiných tatínků liší a že tolik obávané ohrožení mravní výchovy je znovu na spadnutí. Ergo, SS nechápe vcelku jednoduchou rovnici "dítě před operací" je stejné "jako dítě po operaci" a fandí transsexuálům, kteří to nechápou spolu s ním (ano, přátelé, v každém stádu, tedy i v tom našem, se najdou duševně slabší jedinci…)

Aby měl SS jistotu, že k operaci nepouští někoho normálního, kdo by si jen tak z plezíru třeba chtěl nechat na pojišťovnu uříznout penis, bere si k ruce pár sobě rovných odborníků, kterým říká komise. Až ta s konečnou platností usoudí, zda člověk, který může volit nebo být volen a spolurozhodovat tak o osudu celé země, smí něco udělat se svým vlastním tělem.

SS se hravě dokáže vypořádat s transsexuálem jako jedincem, má ale problém pochopit, jak se ten obtížný hmyz může organizovat, a považuje to za nebezpečně podvratný útok na vše, co kdysi vyčetl ve svých skriptech.

Tady zatím svou stručnou definici ukončím, ale vyhrazuju si právo ji dál modifikovat s ohledem na to, jak se dál bude vyvíjet (nebo spíš kostnatět) druh zvaný "správný sexuolog".


PS. těm pár lékařům, kteří se v předešlých řádcích nepoznávají, děkuju, držím palce a gratuluju - když ne pro nic jiného, tak proto, že nepatří k jednotkám SS…. :)))))))

Shlédnuto: 3480x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 1    |   
Translidé 2003-2019 | MAPA | on-line: 1 |        Creative Commons License