inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
1.7.2022 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Reportáž z Motola: Z-plastika

Operace č.2 (Z-plastika, commisuroplastica anteriorposteriorquae)

Po indikační vizitě, kdy obdržíte termín nástupu do nemocnice, nastupujete. Při příjmu probíhá vše jako při prvním přijetí, jen si dejte pozor pod jakým jménem si vás vedou a případné nové údaje ihned nahlašte :) Já jsem s tím měla trošku problémy, některé zprávy jsem měla na neutrální jméno a některé už na nové – konečné. A při propuštění jsem dostala propouštěcí zprávu – hybrid, půlka v mužském rodě na neutrální jméno a druhá půlka v ženském rodě :) Určitě bude lepší zavolat doc. Jarolímovi (sestře pí. Práškové) a změny jména, příjmení a rodného čísla nahlásit hned jak jsou provedeny.

První den se nic neděje, jen běžná vyšetření, anesteziolog… Dostanete holítko na vyholení intimních míst. Jíst můžete do půlnoci. Na noc dostanete prášek na spaní a injekci do břicha proti srážlivosti krve. Ráno budíček v 5.30, měření teploty. Dostanete andělíčka na převlečení a elastické punčochy a pak už jen čekáte až půjdete na řadu. Operace není nijak složitá. Trvá cca 1 hodinu a vy se probouzíte zpátky na svém pokoji. V ruce máte kapačku, dostanete injekci proti bolesti. Taky máte zavedenou cévku. Už nemáte složité obvazy jen jakousi náplast (ta se teď používá i u prvních operací). Dostanete další infuze, dnes ještě jíst nesmíte, pouze pít čaj. Večer opět injekce do břicha. Další injekce proti bolesti jsem už nepotřebovala, sice to trošku pobolívalo (jako každý šití), ale vydržet se to dalo.

Další dny už můžete jíst, normálně chodíte a po převazu se můžete i osprchovat, vyjma intimních míst. Nejspíš budete mít pár dní mírně zvýšenou teplotu.

Operaci jsem podstoupila 18.11. a 20.11.(sobota) mi vyndali cévku. Službu konající lékař mi sice řekl, že bych mohla být propuštěna v sobotu nebo v neděli, ale nakonec mě pustili až v pondělí 22.11. po velké vizitě (kterou jsem mimochodem propásla, protože jsem zrovna seděla na WC). Asi to bylo i z důvodu, že na oddělení bylo dost volných lůžek. Dilatovat jsem začala až po propuštění.

Tak to bylo ve zkratce vše. Teď už jen čekáte až se vám vstřebají nebo vypadají stehy, opadnou otoky a vy budete moci posoudit jak se dílo zdařilo…

Shlédnuto: 11434x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2022 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License