inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
9.8.2022 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Co mne život naučil

Co mně nejvíce pomohlo?

Rodina –

Maminka – opora, ačkoliv je zvláštní, že její první reakce byla negativní, šla dokonce za mou psycholožkou, se kterou se nemá v lásce, aby mi tu "sebevraždu" rozmluvila. Kupodivu to rozmluvila psycholožka mámě a máma prozřela.

Tatínek – měl úžasnou první reakci: "Přežili jsme horší katastrofy, přežijeme i tuhle." Pak o tom půl roku nepromluvil, ale ta věta mě držela nad vodou. Ovšem na rozdíl od mámy neprozřel a dodnes mi mnohem častěji říká "ON" než "ONA". (taková drzost :))

Sestra – dověděla se to jako první, mnohem dříve než rodiče. "Stejně mi to vždycky připadalo, že mám spíš segru, než brachu." A řekla ještě jednu důležitou větu. "Ať už to s našima dopadne jak chce, pamatuj, že vždy ti nějaká ta rodina zbyde."


A v tom je i celý můj 'coming out', jak tomu vy tady říkáte, já musela prostě 's pravdou ven'. :)

Rada 1. : Chodit s pravdou ven je ta nejtěžší záležitost a zůstane takovou i po pěti letech a déle.

Říkat to, neříkat to, nebo jak jsem někde četla ‚chlubit se' tím nebo naopak zatloukat… To je rozhodnuti každého z nás a je velmi těžké.

Já osobně se s tím nechlubím, ale ani nezatloukám. Když někdo najde odvahu se mne na to zeptat, tak na férovou otázku, dám férovou odpověď. „Jsi …?" „Jo, jsem, no a?" Tohle se mi osvědčilo nejvíce. Svou přímostí jsem si často získala respekt druhých.

Pokud s tím máte potíže, zkuste odpovědět jako já, s úsměvem na tváři, jako by se jednalo o něco samozřejmého a zcela běžného. Nestyďte se a buďte na sebe hrdí. Ne na to, že jste trans, ale sami na sebe a na všechno, co jste v životě dokázali.

Lidé se bojí toho, čemu nerozumí a snaží se to vymýtit a zlikvidovat, najit skulinu ve vašem sebevědomí (a že jsou to svině vynalézavý), ale pokud vás lidově řečeno neposerou, obrátí se to proti nim a poserou se pak oni z vás - a ti rozumní z nich vás začnou přinejmenším respektovat nebo si vás dokonce budou i vážit. A toho zbytku si nevšímejte, to je odpad, který nestojí za pohled a ani za ty nervy. To vše je na vás a vaši síle.

Teď se mi to kecá, ale tehdy to žáden med nebyl, těch probrečených nocí… ajajaj. :)

Rada 2.: Ona něžná dívčí duše se v tomhle všem nevyplácí.

Rada druhá tedy zní: „Nechejte si v sobě kousek toho chlapa, muže se vám ještě hodit."

Je to ovšem individuální. Já měla to štěstí, že si mně do parády vzali mí pokrevní bratři - kamarádi z dětství a učili/mučili mně, kterak být správným chlapem. Po dvou letech drilu a nadávání bráchové uznali, že už jsem správný „chlap".

Já jsem vždy byla šikovné a učenlivé dítě a v roli správného kluka jsem velmi dobře zapadla do kolektivu. Každá ženská má v sobě kus herečky a každá z nás dokáže to, co chlap a mnohdy i lépe. (Jen to čůraní ve stoje nám nejde.)

Musím uznat, že chlapský svět, jejích logika, způsob myšlení, atd., má oproti ženskému světu mnohé výhody a já jsem byla v tom mužském světě svým způsobem velmi spokojený jedinec. („Naučte se pravidla, abyste se je naučili správně porušovat. :)

Pokud jste se alespoň kousek z toho naučili, nezahazujte to. Naučte se to využívat ve svůj prospěch.

Rada 3.: Bacha na druhý ženský!!!

Ženská je tím nejfalešnějším, nejzrádnějším a nejproradnějším stvořením pod sluncem. Proto pozor na výběr kamarádek. My ženské používáme mnohem nebezpečnější zbraně než jaké používají chlapi a proto dokážeme ublížit mnohem víc a na daleko citlivějších místech. Ženy používají intriky, pomluvy, lež zabalenou mezi dva krajíce pravdy a většinou utočí buď zezadu nebo z (pro vás) „neviditelného" místa. Rozhodně doporučuji dávat si větší pozor na holky než na kluky, protože my holky jsme mnohem chytřejší a vynalézavější.

Ještě jsem zapomněla napsat, že na kluky můžete použít frontální útok – tzv. vyříkat si to z očí do očí, ale u holek tuto metodu nedoporučuji. Chytrá holka to dokáže velmi jednoduše použít proti vám. Pamatujte toto… Jeden africký bojovník a velký kmenový náčelník jménem Zulu Chaka, kterému se podařilo spojit kmeny z půlky Afriky se řídil heslem: ‚Nenechávej si nepřítele za zády nebo ti do nich píchne', já jsem to poupravila na : ‚Nenechávej si ženskou za zády nebo ti do nich píchne.' a vězte že… ‚i ta nejlepší kamarádka, je jen ženská'.

Rada 4.: Naučte se hrát slovní ping-pong aneb nejlepší způsob, jak ragovat na „blbý kecy".

Ve svém životě potkáte hodně idiotů, kteří budou součástí ‚smečky' – kruhu přátel, ve kterém se budete pohybovat. I lidé jsou v podstatě zvířata a skrytý ‚boj' o postavení ve smečce probíhá i zde. Máte (máme) hodně slabých míst, tudíž jste nejsnadněji zranitelní, a tito idioti/slaboši, co jsou obvykle téměř outsideři smečky, ve vás ucítí možnost, jak se na váš úkor zviditelnit… nejapné vtipy na váš účet, pitomé poznámky, výsměch.

Pokud s takovým debilem nezatočíte, budete mít na talíři zmiňované nepříjemnosti pořád. Naučte se být ‚ftipnější'. Základem toho je naučit se dělat si legraci sami ze sebe, uvědomte si své nedostatky a smiřte se s nimi. Nikdo není dokonalý, ani ten idiot, co si vás dobírá. Budete-li pozorní a zapojíte-li ženskou intuici, brzy vycítíte jeho nedostatky a jeho mindráky.

Až toto zjistíte a dokážete být odolní proti jeho útokům, nastal váš čas. On zareaguje – hodí do placu blbý vtip o vás, druhý krok je ten, že si uděláte ještě větší legraci sami ze sebe (tím mu ukážete, že si z jeho debilních poznámek nic neděláte) a pak tněte do živého, udělejte si srandu z něho (musí to být krátké, logické a výstižné, jako když šlehnete bičem), počkáte a až se budou ostatní dosmívat (a pokud v tom teda budete dobřé), přidejte na jeho účet něco navrch - kontrujte. :)

Většině z nich stačí jeden trefný zásah, aby vás pro příště nechali na pokoji, samozřejmě pokud nikoliv, pokračujte v načatém díle. Při velkém štěstí tak lze zničit několik protivníků najednou, protože ti ještě slabší (než vámi zlikvidovaný soupeř) budou mít strach, že je ztrapníte a nechají vás být automaticky. Buďte pro ně nevypočitatelné - lidé se nebojí toho, co vidí a co si mohou ohmatat a spočítat, ale toho, co je pro ně neznámé se bojí – nechejte je, ať se bojí strachu samotného.

Malá ‚nefér' rada: pokud vás zklame intuice a nebudete schopná najít protivníkovy slabé stránky, zaměřte se nejlépe na jeho bývalé partnery nebo bývalé kamarády, pokud jim váš protivník nějak ublížil, rádi vám nevědomky pomohou a pomluví ho. Buďte ženské, buďte mrchy, když se to hodí. Jde tu o váš krk.

A stejně je to všechno o taktice, strategii, síle a schopnostech.

Nevím jak vy, ale já se s rolí nějakého outsidera ve smečce nespokojím. Jsem alfa-samice a vždy budu o tuto pozici usilovat a použiji všech mi dostupných zbraní a znalostí, abych si tenhle post zajistila.

Rada 5.: Buďte na sebe tvrdé, ale zaveďte si systém odměn.

Máme oproti přírodním ženám základní nevýhodu – přírodní ženy jsou PŘÍRODNÍ. Tento jednoduchý fakt nás odsouvá na konec pořadové a čekací listiny na všechno. Snáze získají chlapa, povolání, zkrátka vše na co si pomyslí. Nechcete-li na tom konci trčet, musíte pro to něco udělat. Musíte být desetkrát krásnější a rafinovanější, desetkrát chytřejší a schopnější než ony. Jde to, ale dře to – je to dost o hubu. Co se týká lovení chlapa – znáte je líp, než ony, použijte tuto znalost. Co se tyká zaměstnání – využijte chlapa v sobě – nikdy neodejdete na mateřskou tzn. můžete se plně věnovat kariéře, to je přece výhoda, kterou mají jen chlapi a MY, jste-li atraktivní, tím lépe.

Další vaší výhodou je, že ovládáte dva jazyky, kterýma nikdo z „přírodních" neumí mluvit. Ty jazyky jsou Chlapština a Ženština – v práci můžete volně přecházet z jednoho jazyka do druhého, podle potřeby a to je obrovská výhoda, jak samy poznáte (tedy, budete-li chtít).

Myslíte si, že to nejde být krásná a schopná? A já jsem co? Mimozemšťan? (Já vím – sebechvála smrdí, ale někdy není na škodu, viz. níže. :)

Vše má jednoduchou odpověď – CHTIT, VYBRAT SI A POSITIVNĚ SMÝŠLET – žádné jiné moudra a složitosti v tom nehledejte.

‚Všechno jde, když se chce.'
a
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když už kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a ne to, co není, jak tomu v mnoha případech je. To je celý." Werichova moudrost, se kterou si vystačíte na celý dlouhý život.

Ad odměny – vždy, když se vám něco povede, odměňte se. Řeknete si: „Maruško, dneska si byla šikovná, povedlo se ti to a to, tak za to půjdeme na solárko – dáme si ‚váš oblíbený zákusek' – zajdeme si zaplavat, atd." Chvalte se samy, pač nikdo jiný to neudělá a nidko jiný to ani tak dobře neumí. :) Dávejte si odměny i kvartálně nebo jen tak, rozmazlujte samu sebe. Pomůže vám to k obrovské vnitřní pohodě a tak budete lépe stresuvzdornější a blbuvzdornější.

Zásadně se netrestejte (on život vás už potrestal dost) – rekněte si: „Maruško! To se ti teda nepovedlo. Zjisti proč, ať se nám to už příště nestane. A když se nám to skutečně nestane, bude za to veeelka odměna." Poučte se ze svých chyb. Pamatujte, že čím vás chyba více bolí, tím jednodušeji se pamatuje, a navíc… "Chyby mají tu příjemnou vlastnost, že se nemusí opakovat." T.A.Edison

Rada 6.: Jestli už se chcete něčím trestat, tak se trestejte pravidelným cvičením.

Dobrá fyzická kondice = lepší psychická pohoda. I když :) abych se přiznala, tak já jsem od přírody strašně pohodlný člověk, a tahle část se mi nejhůře splňuje – já jsem požitkář – mám ráda dobré jídlo, dobré pití, dobou společnost a dobrý sex – a za poslední tři roky jsem se stala otrokem svého požitkářství a své pohodlnosti. Na to, proč nechodím do fitka, mám parádní výmluvu – nevím, co by mi to po těch letech necvičení udělalo s hladinou hormonů. :)

Ale hezky tvarované tělo, je hezky tvarované tělo a je hlavně v dnešní komerční době velkým kapitálem.

Může být transholka narcistka? – Může. Ještě pořád tak trochu jsem. Když jsem třeba na diskotéce a procházím sálem nebo kolem baru, tak když se za mnou neotočí dostatečné množství slintajících chlapských hlav, jdu si na záchod překontrolovat oblečení a make-up. :)

Rada 7.: Jediné, s čím vám neporadím, je Láska. Na ní jsme všichni krátcí.

Dokáže ty největší věci, v dobrém a bohužel i špatném slova smyslu. Dokáže nám dát největší štěstí a tu nejkrásnější euforii ne celém světe. Dokážete na křídlech lásky vyletět až do sedmého nebe, ale bacha, jste vysoko a čím výš jste, tím hroznější může být váš pád. Nic nezpůsobí bolestivější zranění než ten samy cit – než ona zmiňovaná láska.

Ale když jí potkáte, chytněte jí za pačesy a nenechte ji utéct. Vždyť o ní je celý život.

Shlédnuto: 3864x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 3    |   
Translidé 2003-2022 | MAPA | on-line: 1 |        Creative Commons License