inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Armáda ji nechce, bude prodávat dámské prádlo

PRAHA - Dámské spodní prádlo, svetry nebo konfekce. To je současný svět Jaroslavy Brokešové, kterou Armáda České republiky odmítla přijmout kvůli změně pohlaví.

Armáda České republiky Jaroslavu Brokešovou nechce přijmout do svých řad, protože ještě před dvěma roky byla muž. Brokešová podstoupila operaci a dnes je žena. Firma Tesco, která ji včera přijala, s její proměnou a soukromím nemá vůbec žádný problém a respektuje ji jako plnoprávnou ženu.

Jaroslava Brokešová se proti nepřijetí do služeb armády sice odvolala, přesto nechce jen nečinně čekat na rozhodnutí odvolací komise v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích, a našla si práci. Budete si přát? Vyberete si? To jsou slova, která bude nyní jako prodavačka používat nejčastěji. Byla totiž přijata do oddělení dámských oděvů. Ve stejný den ji také zaškolili. Brokešová bude obsluhovat zákazníky a pomáhat jim vybrat si správné oblečení a prádlo.

"Nemůžu nic nedělat, jen sedět doma a čekat na vyřízení mého odvolání. Chci normální práci,"říká. Jít si pro podporu na úřad práce ji nikdy nenapadlo. "Nejsem ten typ, který běží s rozevřenou dlaní pro podporu. Chci si peníze vydělat poctivou prací," dodává rozhodně.

Ve firmě Tesco už po operacijednou jako brigádnice pracovala. Ani tehdy nebyla její minulost problém. Také z toho důvodu se rozhodla, že by mohla uplatnit své dřívější zkušenosti, a ucházet se v Tesku o stálou práci. "Při pohovorech jsem nic ze své minulosti nezatajovala. To ani nejde. Nikomu to tady nevadilo a nikdo se na mě nekoukal skrz prsty," řekla Brokešová. Splnil se jí tak sen, aby byla uznána jako žena, kterou také podle odborníků je.

Shlédnuto: 1883x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License