inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
16.10.2019 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Jsem (bohužel) žena, budu muž!

Z minulosti mu brzy zbudou jen jedny dámské šaty. Z Evy, dnes homosexuálního Kima, bude v listopadu muž. Dlouhá cesta za identitou uvnitř i vně těla skončí.

Svým rodičům se narodila jako Eva. V osmnácti se vdala, o pár let později se jí narodila dcera. Zhruba tehdy jí došlo, že s jejím tělem a erotickými představami není něco v pořádku. Vypadala jako žena, líbili se jí muži, ale uvnitř se cítila být mužem. Ženské tělo jí začalo překážet. Pak se na inzerát seznámila s Ivanem - transsexuálem, který měl za sebou hormonální léčbu a čekal na změnu pohlaví ze ženy na muže. Rozvedla se a podruhé se vdala za Ivana. Problémy s identitou ale nepřestaly, dnes devětadvacetiletá Eva podstoupila hormonální léčbu a dostala prozatímní jméno Kim. V listopadu se chystá na operaci pohlaví, po níž z ní bude muž se vším všudy.

Co na to říká vaše rodina?
Otec zemřel, matka říká, že nevím, co roupama. Když.mi volá, haleká: "Ahoj, Evi, jak se máš?" "Nejsem Eva, mami", opravím ji většinou a ona se jen směje. "Já jsem porodila holčičku a to jsi ty!"

A co je vlastně teď s vaší dcerou?
Je jí šest a je v péči mého prvního manžela a jeho druhé ženy. Platím na ni a mám právo ji vídat.

Využíváte toho?
Když jsme se rozvedli a já odešel, byl jí zhruba rok a půl. Chtěl jsem se s ní vídat, ale můj první manžel byl proti a kladl mi nejrůznější překážky. A pak jsem se rozhodl, že to dítě nebudu mást. Co by mu řekli ? To je tvoje máma, teda vlastně táta, ale ani táta to vlastně není? Stejně už si na mě nepamatuje.


Je těžké žít s rozhodnutím, že už své dítě neuvidíte?
Já necítím takový ten pravý mateřský pud.

Ale byl jste matka.
Nepřemýšlel jsem nad tím zrovna takhle. Byl jsem holka, tak jsem se vdal a měl dítě. Pak ale přišlo uvědomění toho, kdo vlastně jsem a začal jsem se zabývat sám sebou.

Absolvoval jste dvě manželství, než vám to došlo....
Muži se mi líbí pořád.

Které změny po téměř roční hormonální léčbě na sobě pociťujete?
Jsem například o moc klidnější. Ztloustl jsem o osm kilo, po měsíci mi ustala menstruace, zhrubl mi hlas, zhruba po čtyřech měsících začaly růst vousy, přeskupuje se i svalová hmota...

Musí to být fajn pocit jít si koupit své první holení ...
Je.

A co rizika?
Jsou, samozřejmě. Ale.stojí mi to za to. Přeměna na muže v sobě nese například i rizika vypadává vlasů, řídnutí kostí ... S tím se budu muset smířit.

Kdy jste dostal neutrální jméno?

Se zahájením hormonální léčby. Po operaci budu mít mužské jméno, nový rodný list, občanku - I školní vysvědčení. Je to změna se vším všudy.

Už máte nové mužské jméno vybrané?
Ještě ne.

Nebojíte se trochu té operace?
Ani v nejmenším. Uspí mě, a až se vzbudím, bude to trochu bolet, ale už to všechno bude jen k dobrému.

Budete mít funkční orgán?
Bohužel ne. V kůži z předloktí nebo z třísel, z nichž bude penis vytvořen, nejsou topořivá tělíska.

Přesto to všechno chcete podstoupit?
Ano. I když to dělám hlavně z psychických důvodů: budu mít něco v kalhotách a budu moci čurat vstoje. Kdyby se dělaly transplantace, bylo by to lepší. Dokonce znám jednoho člověka s úžasným penisem, který bude v budoucnu žena a nebude ho potřebovat.

A vaše poprsí?
Nechci žádná prsa, je mi třeba nepříjemné sedět v tramvaji s dvoudenním strništěm na tváři, mám totiž pocit, že se na mě všichni dívají, že mám prsa a vousy a jen čekám, že mi ta dáma vedle řekne: paní, já vám můžu doporučit skvělou depilaci!

Co praktické věci? Kam například chodíte v restauraci na záchod? Na pánský, nebo na dámský?
Na pánský.

Už víte, co bude první věc, kterou po operaci uděláte jako muž?
Na Smíchově je "kožeňácký" klub, kam chodí takoví ti tvrdí chlapáci v kůži, nesmějí tam žádné holky. Po operaci si to tam pořádně užiju.

Shlédnuto: 2356x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2019 | MAPA | on-line: 1 |        Creative Commons License