inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Počítač a já - jmenuje se chytrák

Sexuoložka Hana Fifková uzavřela s počítačem příměří. Nic jiného jí totiž nezbývalo.

Odjakživa mě bavila matematika. Dávám přednost logickému myšlení, a tak jsem zcela logicky očekávala, že si s počítačem hned padneme do oka. Nestalo se. Dlužno poznamenat, že manžel je počítačový expert a s komputery začal pracoval před dvanácti lety. V té době se také ten elektronický zázrak vetřel do naší domácnosti. Byla jsem tehdy na mateřské dovolené -- celý můj svět se točil výhradně kolem dcery, proto jsem za nejdůležitější události dne považovala její dobrý spánek a zažívání. Konverzaci s manželem jsem vždycky začínala výčtem toho, co už malá dovede, co spapala a jak spinkala. Manžel měl utkvělou představu, že mě vytrhne z mého mateřského údělu, když mi bude po večerech vyprávět o počítačích. Postupně jsem si tímto způsobem k počítači vypěstovala doslova averzi.

Svůj odpor jsem však musela překonat. Nebylo zbytí, věděla jsem, že se ho nezbavím (tedy počítače, nikoliv manžela). Po čase jsme spolu podepsali mírovou dohodu, to když mě sám přesvědčil o svých schopnostech. Jak vypadá současný stav? Náš počítač (Pentium II) se jmenuje Chytrák. Miluje ho hlavně naše dcera, o níž by se dalo říct, že s počítači vyrostla. Ze začátku si vystačila s počítačovými hrami, teď ji zaujala jednoduchá grafika. Cédéčka s encyklopediemi zatím nechává bez povšimnutí. Čas, který tráví s Chytrákem, nepřekročil únosnou mez -- naštěstí má ještě dost jiných zájmů.

Mě samotnou počítačové hry nijak neoslovily, zato mě láká Internet. Jelikož jsem člověk systematický, vyvádí mě z míry, že nikdy nemám a nebudu mít přehled o tom, co všechno na Internetu je. Pořád mám dojem, že mi něco utíká. Často čtu Neviditelného psa. Protože mě zajímá politika, ráda pročítám komentáře. Pochopitelně se snažím, aby mi neunikly informace, které se nějak dotýkají mé profese. Stala jsem se například častým návštěvníkem stránek o transsexualitě Transforum. Přes Internet jsem se také pokusila zkontaktovat odborníka ze zahraničí, který se zabývá problematikou dětí transsexuálních rodičů. Ještě se neozval. Mailovou adresu mám uvedenou na vizitce asi půl roku. Klientů, kteří se objednávají pomocí elektronické pošty, přibývá. A počítače se stávají součástí mé profese i jinak. Občas slýchám stesky žen, že v pořadí partnerova zájmu klesly až na místo za počítačem. Chápu je, sama jednoho počítačového nadšence mám doma. Přiznávám, že mám někdy na Chytráka vztek. Pak si však uvědomím, že se vztekám sama na sebe. Zlobí mě, že jsem se s ním nenaučila bezchybně pracovat.

Chytrák je můj stálý noční společník. Už jsme spolu napsali článků ... Koneckonců knížka, která vyšla pod názvem O sexu s Hankou, by se stejně dobře mohla jmenovat O sexu s Hankou a Chytrákem.

Shlédnuto: 1975x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License