inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Velká kniha citátů

John Ferren ze St. Andrews Holborn, ženich, a Deborah Nolanová, nevěsta. Po obřadu se ukázalo, že údajný John Ferren je ve skutečnosti žena. (zápis v registru manželství ve Fleetu, 1. října 1747).

Tato slova pocházejí ze zajímavé publikace s názvem Velká kniha citátů o sexu. Je tam i kapitola transvestitismus a transsexualismus. Na téměř třista stránkách je spousta různých citátů o tématech jako např. afrodiziaka, láska, manželství, feminismus, homosexualita a další.

Některá jsou spíše pro tvrdší povahy se silným žaludkem (cizoložství, orgie, sadismus a masochismus, znásilnění, ...). Nicméně je to docela poučná kniha rozšiřující obzory. Na ukázku jsem několik citátů vypsal.


V amerických dějinách máme massachusettskou dívku Deborah Sampsonovou, která dva roky vyučovala na škole, aby si mohla koupit mužské šaty, a pak vstoupila do armády. Pod jménem Robert Shurtleff sloužila za americké revoluce tři roky u bojové jednotky a v táborech, při pochodech a během bitev úspěšně tajila své pohlaví (ačkoli byla dvakrát zraněna), dokud ji horečka neposlala do nemocnice.
(David Loth - Erotika v literatuře, 1962)I dnes jsou transvestité častým terčem slovního a fyzického ponižování. Řada heterosexuálních mužů je považuje za hrozbu pro svou mužskou identitu:

Transvestita je ze všech tvorů ten nejnebezpečnější. Neustále zpochybňuje mužskost nejen tím, že představuje protiklad muže, což je nejvyšší zlo, kterému je třeba zabránit (americký vzdělávací systém je zcela zaměřen na vytváření rozdílů mezi chlapci a děvčaty), ale navíc je natolik podobný ženě, že i úzkoprsý heterosexuál může udělat chybu.
(Georges-Michel Sarotte - Jako bratr, jako milenec, 1978)...když se přiznáte ke svému transvestitismu, získáte odvahu vydat se na ulici v sukni a na vysokých podpatcích a odpovědět kolemjdoucímu na otázku "Člověče, nejsi magor?" větou "Ano, jsem, mockrát děkuju."
(Eddie Izzard, odpověď pro Independent, 18. února 1993)Celý život jsem chtěl vypadat jako Liz Taylorová. Teď jsem zjistil, že Liz Taylorová začíná vypadat jako já.
(Divine, transvestita a herec vážící 127 kilogramů, 1981)A nakonec můj nejoblíbenější:
Jsem praktikující heterosexuál... ale bisexualita okamžitě zdvojnásobuje vaše šance domluvit si rande na sobotní večer.
(Woody Allen)

Shlédnuto: 3150x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 1    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License