inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
30.11.2021 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Zodpovězené dotazy

holka nebo kluk?  |   boy  |  30.11.4131 v 11:53   |   MtF

Všechny vás zdravím je mi 16 let a normálně žiju a oblíkám se jako kluk, ale v hluboko v duši vím že to nejsem já, je to tak půl na půl chvilku mám deprese, že nejsem holka a potom jdu s klukama ven jako kluk... Je to asi tak, že když jsem byl ve škole tak jsem záviděl holkám a ještě závidím, že jsou ženy a já kluk. Vždycky sem se kamarádil a kamárádím spíš s holkama než s klukama (mezi holkama mám hodně kamarádek než u kluků), ale přece jsme teenageři a holky si začínají povídat o těch "holčičích" věcech a kluci "klučičí", a v tom je kámen úrazu-přece jenom když si holky povídají o klukách a o líčení je to trochu v tomhle věku divné že mezi nima je kluk (já) a on jim přitakává. No a brzy už to některé holky začali pociťovat, a i když se mnou pořád kamarádili, tak se přece v tomhle začali ke mě chovat trochu chladně no a já to vycítil a začal sem si povídat (no spíš poslouchat) s klukama, ale to nebylo ono jak s holkama s nima sem si měl co říct, ale kluci měli na mě, až trochu trapný poznámky-furt se smáli nějaké holce, která jenom prošla v mini sukni, povídali si kdo má větší prsa, a tak, no a to nebylo nic pro mě.

Taky hodiny tělocviku pro mě byli hrozný, když jsme byli rozdělený na holky a kluky vždycky jsem záviděl holkám, který šli cvičit aerobic a já sem chtěl jít cvičit s nima jako holka a povídat si snima a tak a místo toho jsem šel s klukama hrát fotbal, kterej mě vůbec nebavil.

Jednou mi moje kámoška řekla (a nejen ona), že mám ženský rysy (a taky, že mám)-plné rty, husté krásné vlasy a krásná víčka s dlouhýma řasama, což mě hrozně potěšilo, akorát jsem furt kluk.

No a nakonec chci říct, že sem fakt obyčejnej kluk, kterej má po těle chlupy a normálně mutuju a nenosím žennské šaty a nejsem takovej ten zženštilej typ co se snaží mluvit v ženském paďe jako holka a tak. Snažím se tak s tím smířit-příroda to tak udělala tak jsem kluk, i když jednou bych chtěl být žena s velkým Ž...


P.S. Možná, že si říkáte, že to je spíš nějakej životopis než dotaz, ale chtěl jsem do toho vypsat všechny mé pocity, které nemám komu říct (nikdo to o mě neví) a chci jen, aby mi nikdo poradil jak takhle dál žít a tak... Moc vám děkuju

Johanka  |  31.07.2006 v 10:24

Ahoj,

myslím, že své pocity popisuješ velmi precizním způsobem.

Jestli máš na těle chlupy, mutuješ, atd., to není pro určení diagnózy rozhodující, stejně tak ani to, zda se převlékáš do ženského oblečení či nikoli. Důležité je, zda skutečně dlouhodobě toužíš po trvalém životě v ženském těle a roli, což se mi zdá, že u Tebe opravdu tak je. V takovém případě by se tedy zřejmě jednalo o transsexualitu, která je samozřejmě problémem dosti závažným, avšak nikoli neřešitelným. Tak jako se dnes třeba astmatici nebo lidé se srdeční vadou, apod. nemusí smiřovat se svým postižením, které jim příroda nadělila, tak ani transsexuální lidé nemusí rezignovat na své touhy a mohou svou situaci vcelku úspěšně řešit. Dnes už není výjimkou, že mladí translidé podstupují přeměnu třeba už na střední škole a jejich okolí se s tím smiřuje někdy až překvapivě hladce. Doporučuji Ti tedy jednoznačně nezůstávat se svým problémem osamotě a vyhledat nějakého kvalitního odborníka. Pomoci by Ti mohlo také svěření se nějaké blízké a důvěryhodné osobě.

Vzhledem ke svému nízkému věku máš velkou šanci svůj problém úspěšně vyřešit.

Držím palce!

Johanka

Translidé 2003-2021 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License