inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
30.11.2021 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Zodpovězené dotazy

Přeměna  |   Jolana  |  30.11.5949 v 11:59   |   MtF

Dobrý večer chtěl ( a ) bych se poradit jestli je vhodné ještě pracovat na přeměně muže v ženu ve vyšším věku .Je mi 43let , samozřejmě vše několik destítek let v sobě dusím ,ale nyní co jsem rozvedený , mám dostatek možností doma prezentovat svoje ženské pocity .Cítím se dobře v ženské roli , oblečení a nevím jak dál stli vůbec a co s tím vším . Zdá se mi dost nevhodné a dost se i stydím se zůčastnovat nějakých kroužku a skupin , spíše nějakou individuální terapii?

Prosím o radu . Děkuji

Jolana

Johanka  |  30.11.672 v 11:59

Dobrý den, Jolano!

V první řadě by bylo nezbytné potvrdit ve Vašem případě diagnózu transsexuality. Za tímto účelem doporučuji obrátit se na kvalitního sexuologa, např. na dr. Fifkovou.

Pro vaši informaci, celou léčbu je možné zvládnout i za rok a čtvrt...

Co se týče věku, platí sice, že čím dříve, tím lépe, ale to vůbec neznamená, že by třeba po třicítce mělo být na přeměnu pozdě. Naopak znám několik případů úspěšné změny pohlaví male to female, které proběhly po čtyřicítce, takže možné to jistě je. A pokud jste rozvedená, je to pro Vás tím jednodušší. Samozřejmě sama musíte zvážit případné negativní dopady na vztahy s rodinou, přáteli, atd.; musím ovšem dodat, že podle aktuálních zkušeností tolerance společnosti rapidně stoupá a změna pohlaví bývá již okolím klientů převážně akceptována. Pochopitelně máte i možnost spokojit se jen s občasnými výlety do ženského světa ve skrytu soukromí, ale otázkou je, zda Vám to skutečně bude stačit, a i kdyby ano, tak zda za pár dalších let přece jen nebudete chtít pokročit dále...

Stojíte-li o individuální terapii, pak by jistě bylo možné kontaktovat nějakého psychoterapeuta se znalostí dané věci.

Účast na kolektivních akcích či skupinách, kde se translidé setkávají považuji naopak za vysoce přínosnou a doporučila bych Vám se těmto aktivitám nevyhýbat, protože je to možnost odhodit stud, seznámit se se zkušenostmi druhých a načerpat cenné informace.

Navrhuji Vám například zůčastnit se některé z pravidelných schůzek občanského sdružení TransForum.

Hlavně nebuďte se svým problémem sama...

Držím Vám palce!

Johanka

Translidé 2003-2021 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License