inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
1.7.2022 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Zodpovězené dotazy

Hormony  |   Sáva  |  16.10.2006 v 22:23   |   MtF

Dnes jsem byla u pana přednosty Koliby (FNsP Ostrava) a přidal mi po půl roce k 6 androcurům100 denně ještě 1 estrofem. Tak jsem si přečetla celé hormony u MtF. Přijde mi divné, že se Gemini diví, že brala 6 androcurů50. Ne že bych nedůvěřovala panu doktorovi, ale prosila bych poradit, co bych měla žádat, protože dohromady jsem z toho zmatená. Myslím, který lék s ženskými hormony. Píšete, že se musím starat, ale v diskuzi to není jednoznačné, který vlastně. Myslíte si, že bych měla sama navrhovat lékaři, čím mě má nadávkovat? Já jsem v tomhle dost málo odvážná nebo naplno: neodvažuji se ve své úctě k doktorům ceknout.

Johanka  |  20.10.2006 v 13:02

Dobrý den Sávo,

to opravdu není snadná otázka.

V současnosti se bohužel ani lékaři ve vyspělé cizině (natož pak v Čechách) nedokáží zcela shodnout na tom, jak by vlastně hormonální terapie u MtF transžen měla vypadat.

6 x androcur 100 mg je skutečně velmi silná dávka, která mne docela překvapuje... V Praze spolupracují sexuologové s endokrinologem V.Weissem, který zpravidla doporučuje denně 1 x androcur 50 mg a 2 x estrimax (či estrofem) 2 mg. Jen výjimečně se předepisují 2 androcury denně (ovšem 50 mg, nikoliv 100). Pravda ale je, že v zahraničních internetových zdrojích se lze dočíst i o vyšších dávkách androcuru, nicméně vaše dávka se mi i tak zdá dosti extrémní. Záleží ovšem zejména na tom, jak se budete při tomto dávkování cítit. Pokud by se dostavily nějaké nežádoucí účinky či obtíže, máte samozřejmě plné právo žádat po svém lékaři úpravu dávkování.

Můžete se rovněž pokusit kontaktovat nějakého endikronologa a své dávkování s ním konzultovat.

S pozdravem

Johanka

Translidé 2003-2022 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License