inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
23.10.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Zodpovězené dotazy

TS nebo TV?  |   @  |  06.09.2004 v 19:29   |   MtF

Ahoj je mi 20i let a již od dětství se potýkám s problémem , který je , že se převlékám do ženských šatů , žačalo to šaty mé matky a dál už jsem si je kupoval(a)a také dámské vložky , v poslední době se ale potýkám s jakým si záchvaty , kdy si obléknu kalhotky a i jiné oblečení. Při prožitcích si představuju ženské tělo resp. jak vypadá a přiblížit se k němu , žvláště když jdu po ulici v létě , tak se dívám po holkách resp. po tělech a přeji si ho mít taky takové . ale až přejde záchvat tak mám pocit výčitků a nějaké nenormálnosti, také se bojím že bych nějak sklouzl (a) k ts , protože mě ženy přitahují i jinak sice jsem ted sam , ale měl jsem již velmi krátko k vyrovnaném hetero vztahu . Tak co jsem ts .

Johanka  |  14.09.2004 v 00:25

Ahojky,

Tvůj dotaz je docela podobný dotazu od Tomáše, na který jsem reagovala v červenci.

Předem se omlouvám, že píšu s malinkým zpožděním... :)

Opět zde stojíme před otázkou, zda skutečně existuje transvestitismus jakožto samostatná kategorie, anebo se jedná pouze o jakýsi předstupeň transsexuality.

Za důležitý aspekt Tvého problému považuji skutečnost, že Tvé převlékání doprovází zcela zřetelná touha mít tělo opačného pohlaví.

To, že se tak děje v určitých vlnách, záchvatech, není nijak neobvyklé, jde o jakési erupce, při kterých se potlačované touhy derou na povrch. Přirovnala bych to k tlakovému hrnci-papiňáku. Když vnitřní přetlak překročí únosnou mez, je třeba "vypustit páru", tím se napětí opět sníží, poklice pevně přilne a znovu skryje nitro... až do další erupce...

Kdysi jsem se setkala s definicí transvestitismu, podle které bylo typické schéma "vnitřní přetlak - převléknutí do šatů opačného pohlaví - masturbace - uvolnění - nástup výčitek - převléknutí zpátky". To by docela sedělo na to, co popisuješ a dle mého názoru by se mohlo jednat o vnitřně dosud nepřijatou transsexualitu...

Takto na dálku se ale špatně radí, proto bych pro ujasnění situace rozhodně doporučila návštěvu zkušeného odborníka, např. MUDr. Fifkové.

"Sklouznutí k TS" není třeba se obávat, jsou to většinou velice milí lidé :)

Jestliže Tě přitahují ženy, můžeš být TS s homosexuální orientaci, tedy vlastně lesba... Zajímavé je, že mezi MtF mají lesby několikanásobně větší zastoupení, než v běžné populaci (odhadem 10-15%). Nutno také doplnit, že řada MtF, které jsou zprvu orientované lesbicky, v průběhu přeměny své zaměření změní na heterosexuální... Inu, je to vše složité... :)

Přeji brzké nalezení sebe sama a mnoho zdaru na cestě, kterou nastoupíš, ať už bude jakákoliv...

*Johanka*

Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 1 |        Creative Commons License