inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
31.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Jsem kluk v holčičím těle


Ahoj všichni, kdo to zrovna čtete! Jmenuji se Leona a jsem transsexuální, je mi 17 let. Přišla jsem na to na diskotéce, když jsem se líbala s jednou holkou a uvědomila jsem si, že vlastně žádná holka nejsem, že jsem kluk zavřenej v holčičím těle. Paní doktorko, uveřejněte můj dopis a napište o tom víc. Vy všichni neseďte doma a nestyďte se za to, co jste!
Leona

Tvůj dopis jsem, milá Leono, uveřejnila v plném znění, protože se mi líbil. Transsexualismus je to, co jsi vlastně už trochu popsala, čili – duší muž v ženském těla, či naopak uvnitř žena v těle mužském. Jde o poruchu, která je pravděpodobně vrozená, neměnná, ale má na rozdíl od jiných poruch šanci na pozitivní řešení.

Lidé si svou transsexualitu uvědomují většinou od raného dětství, když třeba zjistí, že ač se oni cítí jako kluci, „skuteční kluci" vypadají jinak, například mají penis. A naopak. Je to velice problematické a citlivé období, a i když se o tom například sedmileté dítě pokouší mluvit s dospělými, bývá odbýváno a jeho problémy se bagatelizují. Vše pak znovu vypuká v pubertě, kdy se těla obého pohlaví začínají formovat do svých dospělých podob, což někdy bývá k nesnesení.

Prvním krokem pak je uvědomění si své odlišnosti, pochopení, v čem spočívá, a vyhledávání odborníků. Mnoho transsexuálů se rozhoduje pro operativní změnu pohlaví. U nás se na ni čeká několik let, během nichž se zkoumá skutečný zájem o tuto změnu, potvrzuje se, zda opravdu o transsexualitu jde, provádějí se psychologická i tělesná vyšetření, začíná se s hormonální léčbou, každý jedinec pak na nastávající změnu připravuje spolu se svým lékařem sebe i své okolí. Na konci tohoto procesu je operativní přeměna pohlaví následována změnou zápisu v matrice. Původně „transsexuální" člověk pak může začít žít v přijatelnějším těle, než které dostal do vínku.

Myslím si, milá Leono, že bys měla vyhledat sexuologickou ambulanci a tam si o všem promluvit. Z tvého dopisu nejde spolehlivě určit, o co se u tebe jedná, a měla by sis to ujasnit. Za poslední větu tvého dopisu díky, je moc hezká.

Shlédnuto: 3254x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 1    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License