inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
3.6.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Japonská transsexuálka odešla do politiky bojovat za práva menšin

Tokio - Aya Kamikawa je vysoká, štíhlá, má dlouhé vlasy, jemný hlas a je jí 35 let. Nikoho by nenapadlo, že poradkyně jednoho tokijského obvodu je vlastně muž. Již čtyři roky čeká na operativní změnu pohlaví, píše agentura AFP.

V roce 1998 jí byla stanovena diagnóza: Trpí poruchou sexuální identity (GID). Aya se rozhodla bojovat za to, aby byl vyslyšen hlas menšin v zemi, kde jak říká "předsudky nejsou ojedinělé".

Možná nejpřekvapivější je to, že se jí podařilo překonat svá vlastní očekávání. "Chtěla jsem se účastnit obecních voleb v mé čtvrti Setagaye, aby byl slyšet hlas lidí s GID. Také jsem chtěla reprezentovat jiné menšiny, které mají stejně jako já problémy s přijetím ve společnosti," vysvětlila v rozhovoru pro AFP.V dubnu byla zvolena jako jediná nezávislá kandidátka. Nyní má na starosti oddělení pro kulturu a společnost, a to přibližně pro 800 000 osob.

Po prvním "politickém" vítězství následovalo přijetí nového zákona japonským parlamentem. Dovoluje transsexuálům změnit osobní údaje podle své nové identity.

"Tento nový zákon nezměnil můj každodenní život, ale vrátil mi naději s ohledem na budoucnost," řekla Aya.

V Japonsku byla od prvního zákroku v roce 1998 odoperována dvacítka transsexuálů. Než byl ale schválen nový zákon, nemohli si změnit údaje v úředních dokumentech, které jsou nutné například při hledání práce nebo bytu, což jim bránilo vést normální život.

Shlédnuto: 2031x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License