inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
31.10.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Diskusní klub

Přehled / Ostatní (MtF) / Vysetreni u dr. Weisse
<< < 1/3 > >>
# 15.01.2006 v 12:04    Operace (MtF)

Zdravim vsechni TS.Prosim ktera ma zkusenost,co se dela u P.Weisse na druhych testech?Mam pred komisii,1 rok beru hormony a i k muzum intimne mam nezajem,obrazek malovala holku prvni,jestli se neco tim zjistuje a jake osobni veci se pta.Kdyz byla diagnoza transsexsual,no predse po zenskych hormonach uz ke muzum bych se musila priblizovat.Nebo to pride po chirurgii?Predem dikuji moc vsem,preji hodne nadeji,piste rychle.My se skutecne zname,mysleni,citeni a jsme jedna rodina.
oksana# 31.10.1058 v 11:37    Pro Oksanu

S takovými názory se docela divím, že ti vůbec před rokem někdo dal souhlas k hormonální léčbě. Přece hormonální terapie je něco jako premedikální příprava těla púřed chirurgickou úpravou a následný život. S tím, že by ses "měla přibližovat k mužům intimně" nebo snad po nich toužit, tak stím to ale vůbec nesouvisí!!!! Pokud si tohle myslíš a jen proto to celé podstupuješ, pak někde nastala chyba a dost se divím, že jsi tak kde jsi.

Jinak u P.Weisse se dočkáš podobného vyšetření jako před rokem. Ale to bys také měla vědět, jaké podmínky musíš právně splnit, abys dostala souhlas jít ke komisy!! Klidně ti já nebo někdo jiný dokáže říct, co chce který doktor slyšet. Ale proč?? Odpovídáš za sebe!! Pokud budeš doktory podvádět, nejspíš to urychlíš, ale podvádíš hlavně sebe a hrozí, že si za čas uvědomíš omyl a budeš neš´tastná! Od nějaký doby braní hormonů si "poškozuješ" současné tělo poměrně nevratně!!

Fakt mě překvapuje, jak málo víš o tom, co podnikáš, zvláš´t když jde o tak vážnou věc!!
MonikaD# 31.10.477 v 11:37    

Já bych to s těmi výčitkami tak nepřeháněla, Moniko!
Ještě nám Oksi úplně vyděsíš!
Oksana sice působí možná trochu zmateným dojmem, ale to ještě neznamená, že je na špatné cestě...
Možná se prostě jen bojí, že u testů kvůli nějaké maličkosti neprojde, kdo z nás se toho nikdy nebál? Tedy odpověď zní, že testy před komisí jsou úplně stejné jako na začátku a pokud se člověk snaží žít jako holka a ví jistě, že chce být holka napořád, a taky to tam řekne, tak by v podstatě neměl nastat žádný problém. Pokud by ale klient trpěl nějakými závažnými pochybnostmi o správnosti nastoupené cesty, pak by si to asi neměl nechávat pro sebe. Nic ovšem zatím nenasvědčuje tomu, že by to byl oksanin případ.
Oksanu možná může mást, že ji nepřitahují muži a myslí si, že by to tak mělo být když je duší žena. Možná si prostě jen neuvědomila, že by mohla být také lesbickou ženou v mužském těle. Možné je i to, že náklonnost k mužům se u ní objeví třeba až po čase, protože je zatím potlačená... Nebo se u ní taky nemusí projevit vůbec žádná sexuální přitažlivost, ani k mužům, ani k ženám. Koneckonců i v běžné populaci se vyskytují lidé, kteří jsou asexuální.
Ani s "poškozením" těla hormony bych moc nestrašila, zvláště u MtF je to riziko minimální a s výjimkou růstu prsou je celý proces také stoprocentně vratný.
Bylo by hezké, kdyby všichni věděli, jaké podmínky mají splnit, jaká jsou jejich práva a povinnosti, ale v takto ideálním státě bohužel nežijeme a řada lékaří se nijak nenamáhá s tím, aby své klienty dostatečně informovali. Nedivila bych se, kdyby tomu tak bylo i v případě Oksany

P.S.
Uživatelé tohoto webu si na útočnost nikdy moc nepotrpěli :)
(ani kdyby byla míněna v tom nejlepším úmyslu)
Johanka

moderátorka


# 31.10.1093 v 11:37    

Já mám druhou návštěvu u P.Weisse už za sebou.Užila jsem si ji před vánoci a tak bych mohla taky něco málo přidat.Návštěva je veskrze stejná-popovídání si změnách,o spokojenosti se sebou,vyplnění testů,kreslení lidiček na papír.Z mého pohledu nebyla druhá návštěva o nic příjemnější,než ta první,ale pokud je člověk sám sebou,nepřetvařuje se a nelže si,tak by to neměl být velký problém.Co mi vadí nejvíc,je to,že když mu odpovídám na otázky,které mi nikdo nikdy dřív nepoložil,tak se mi jeví,jako by byl duchem nepřítomný,ale to už bude asi profesní deformace.

Jinak i já mám strach,že to nevyjde,ač v sobě nevidím žádný problém.Je to jistě přirozené,že se člověk před jedním z milníků života začne bát co kdyby...

Oksano,jinak s těmi muži...tu myšlenku bych vážně vystrnadila.Není přece důležitá tvá orientace - můžeš být na holky,na kluky a nemusí tě přitahovat nikdo,ale nevypovídá to nic o tobě samé.Tak hlavu vzhůru .

PS:možná by měl někdo panu profesorovi občas ořezat tužku-má ji děsně tupou a špatně se s ní kreslí .
Alexa# 31.10.3749 v 11:37    "Opisování"

Tak přesně tohohle se bála dr. Hajnová. Radit, jak se při kterém vyšetření zachovat je nezodpovědné. Proto se taky dostávají k přeměně lidé, kteří v nejsou TS. A pak vznikají problémy, protože změny jsou nezvratné.
Jestli se nepletu, tak tu Oksana ještě před nedávnem vykládala, že zůstane tak jak je, protože jí to nedovolí Bůh. Taky se vydávala za svého bratra nebo přítele (už si to přesně nepamatuju). A ejhle, najednou bere rok hormony a chce dojít až k operaci.
monikash


<< < 1/3 > >>
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 1 |        Creative Commons License