inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
21.8.2019 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Změna pohlaví jen při petrolejové lampě

Při operaci, která trvala 16 hodin, změnili počátkem tohoto měsíce lékaři v gruzínské metropoli Tbilisi 26letou osobu jménem Beka ze ženy na muže.

"Byla to velmi obtížná operace. Náš generátor se přitom vypnul a my jsme museli zažehnout petrolejovou lampu, sdělila ošetřovatelka Karina Elbkyjanová z Letecké nemocnice číslo 31, kde se operace uskutečnila.

Gruzie se již několik let potýká s nedostatkem elektrické energie a v mnoha bytech jsou dodávky elektrického proudu omezeny na několik hodin.

Pacient jménem Beka, který se narodil jako žena, ale cítí se být mužem, se nicméně dobře zotavuje v nemocnici, která byla kdysi vyhrazena pro nyní zahálející závod na výrobu ruských bitevních letounů Suchoj.

"Jsem velmi vděčný. To byla moje poslední šance na normální život," řekl Beka, který si nepřál zveřejnit své příjmení. Na nemocničním lůžku se novinářům také svěřil, že by se chtěl pokusit o emigraci do USA, neboť cítí, že ve své zemi by mohl být pronásledován. Domnívá se, že společnost v Gruzii je velmi konzervativní, pokud jde o sexuální záležitosti.

Primář nemocnice Alexandr Kalatarov řekl, že Beka měl progresívní hormony, které z něj v mnoha ohledech činily muže, ačkoli jeho pohlavní orgány byly ženské. "Bude mít normální sexuální funkce, ačkoli nebude schopen být otcem," uvedl gruzínský lékař.

Shlédnuto: 2089x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 4    |   
Translidé 2003-2019 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License