inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
17.1.2021 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Legato 2004 - ohlédnutí

Náš pořad má za sebou první rok existence a 9 odvysílaných dílů. Je tedy vhodná příležitost k malému ohlédnutí a bilancování. Ta nejdůležitější zpráva ale je, že magazín České televize "Legato" pokračuje i v novém roce a přináší několik změn.

Personální obměny

Dochází ke změně redaktorského týmu, ze kterého odchází kvůli své velké zaneprázdněnosti Věra Sokolová a Jana Štěpánová. Přivítáme naopak naši novou kolegyni, Hanu Kulhánkovou, hlavní organizátorku loňského GLBT filmového festivalu Mezipatra. Mění se i post dramaturga, který bude místo Andrey Majstorovič zastávat Bob Fliedr. Jinak nadále zůstává režisérka Petra Ležáková (např. U nás v Evropě) a také dvorní legatovský kameraman Josef "Pepa" Nekvasil (např. cyklus Zpět k pramenům).

Kontrakce délky stopáže a dilatace vysílacího času (díky strýčku Alberte :)

Pro diváky bude nejznatelnější změnou nový vysílací čas a metráž pořadu. V roce 2005 bude mít Legato již jen 28 minut, což v zásadě vítáme, protože daná tématika je již poněkud vyčerpaná a dosavadní metráž 52 minut byla na hranici našich časových možností.

Vysílat budeme vždy ve středu ve 21.30 (repríza pátek okolo jedné hodiny ranní), a to zhruba jednou měsíčně. Protože nám však naše vysílací okno občas koliduje s důležitými sportovními přenosy :), některá vydání bohužel odpadnou, což z našeho magazínu dělá spíše nepravidelný občasník, než řádný měsíčník...

Termínový minikalendář

Nejbližší data vysílání tedy jsou 19.ledna, 2.února a 2.března. Pak bude následovat asi tříměsíční pauza a závěrem jara a počátkem léta se k Vám opět vrátíme.

Vysílací plán je vždy stanoven pouze na půl roku dopředu. Pokračování Legata ve druhém pololetí tedy není dosud potvrzeno a může záležet mimo jiné i na vašich ohlasech :)

Statistika nuda je...

Pokud Vás zajímá sledovanost pořadu, pak Vám mohu pouze říci, že dosud žádný díl Legata se nedostal v rámci daného týdne na programu ČT2 do top 10. To v zásadě znamená, že jeho sledovanost nepřesáhla podle peoplemetrového šetření ona pověstná 4% :) Chcete-li v novém roce naši sledovanost sledovat :) a napjatě čekat, zda nový vysílací čas přiláká více diváků, můžete tak učinit na adrese http://www.ato.cz, kde jsou údaje zveřejněny vždy asi s jednotýdenním odstupem.

...má však cenné údaje :)

Pokud Vás ale takový ukazatel neuspokojuje, je zde ještě jedna možnost... Na internetových stránkách České televize funguje tzv. hodnocení pořadů. Každý divák zde může jedním kliknutím obodovat svůj (ne)oblíbený pořad. Chcete-li projevit svůj názor, stačí využít tento odkaz a vybrat z následujících možností.


Ztráta času (zatím 19%), nic moc (1%), jde to (1%), líbí se mi (5%), výborný (74%).


Dosud hlasovalo 506 diváků a průměrné hodnocení Legata je 4.14 (1=nejhorší, 5=nejlepší), což nás řadí mezi 4456 hodnocenými pořady na myslím velmi pěkné 281.místo. Jen tak pro zajímavost, na první příčce se drží "Hop nebo trop" (4.69), zatímco poslední místo obsadil "Novoroční projev prezidenta republiky Václava Klause." (1.29)

Všechny uvedené statistiky označují stav k 18.1.2005, 23.37 SEČ.

Připomínky jsou vítány!

Nadále nás velice zajímají všechny Vaše názory a podněty. Proto máte-li chuť, můžete mi napsat na mailovou adresu tg_legato@centrum.cz, popřípadě na oficiální mail naší redakce legato@czech-tv.cz.

Když jsem před rokem psala avízo na nově vznikající pořad, tak jsem ve svém článku také uvedla svůj legatovský mail a vyzvala ke komentářům. Hádejte, kolik transdiváků se za ten rok ozvalo? Ani jeden... Tak se tentokrát už nebojte a pilně pište, Vaše maily v trashi neskončí :)

Protagonisté jsou vítáni ještě víc!

Když pořad začínal, tvrdila řada škarohlídů, že bude skoro nemožné najít odvážné translidi, kteří by vystoupili před kameru. Popravdě i já jsem byla dosti skeptická. Navíc několik mediálně osvědčených jmen tehdy ohlásilo ústup ze scény... A výsledek? Věřte nebo nevěřte, v uplynulém roce vystoupilo v Legatu celkem 14 translidí!

S počtem gayů a leseb se to samozřejmě nedá srovnávat, vždyť je nás asi 100krát méně, ale i tak je to velmi dobrý výsledek. A co je ze všeho nejdůležitější, není mi známo (ač jsem se po tom pídila), že by někdo z našich účinkujících zaznamenal po svém vystoupení nějaké nevraživé reakce vůči své osobě. A jestli to přežili oni, třeba byste to přežili i Vy...

Chápu ale, že prostředí a okolnosti, ve kterých žijeme, se často dosti liší. Přesto Vás vyzývám, pokud máte zájem v Legatu vystoupit, neváhejte a pište ostošest! Budeme moc rádi. Pokud se totiž nikdo nenajde, potom nebude ani o čem točit a pak by se lehce mohlo stát, že brzy žádné Legato nebude nebo z něj zmizí trans tématika. A to by snad přece jen byla škoda...

Veleobrovské poděkování!!!

Vám všem, kteří jste v našem Legatu vystoupili, často s neobyčejnou ochotou, hrdostí a šarmem, Vám patří náš velký dík, neboť bez Vás by žádné Legato nebylo. A Vám, kteří jste dosud nevystoupili, Vám ... inu Vám děkujeme alespoň za to, že jste se na nás dívali :) Ještě jednou všem díky a pusu! (pokud se neurazíte :)

Závěrečná péefka

Ráda bych Vám, našim věrným TV :) divákům, popřála mnoho zdraví, štěstí, klidu a radosti v novém roce 2005! K tomu všemu se my, tvůrci, budeme snažit alespoň maličko přispět dalšími díly magazínu Legato. Snad se Vám budou líbit...

Na shledanou u obrazovek!

Vaše Johanka

Shlédnuto: 2721x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 3    |   
Translidé 2003-2021 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License