inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

V New Yorku bude první lyceum pro homosexuály

První veřejná střední škola pouze pro homosexuály, bisexuály a transsexuály otevře studentům své brány s novým školním rokem. Nese jméno homosexuálního politika zavražděného v San Francisku v roce 1978 Harveye Milka a sídlí v newyorské čtvrti Greenwich Village.

Ředitelství školy informovalo, že zapsaných je už asi sto studentů ve věku od 14 do 18 let a příští rok jich bude nejméně 170. Vyučování bude jako jinde, povinná angličtina, matematika, ale také počítačové technologie, umělecké předměty, a dokonce i vaření.

Už v uplynulých dvaceti letech měla tato škola pro homosexuální žáky neoficiálně vyhrazené dvě třídy. V uplynulých měsících ale investovala 3,2 miliónu dolarů do rekonstrukce a od nového školního roku bude moci zajistit útočiště nejméně stovce žáků.

"Všichni říkají, že to byl dobrý nápad, protože většina homosexuálních žáků má v normálních školách těžký život. Tady se budou učit bez obav z posměšků," prohlásil newyorský starosta Michael Bloomberg.

Konzervativní organizace školu tvrdě kritizují s tím, že peníze daňových poplatníků by neměly být používány na financování podobných projektů. Prvním správcem školy je ale bývalý šéf z Wall Streetu William Salzman. Podle něj "tato škola bude příkladem pro celou zemi a možná i pro celý svět", jak prohlásil v rozhovoru pro New York Post. (DPA,Ian)

Shlédnuto: 1715x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 2    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 1 |        Creative Commons License