inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
31.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Na pracáku sním o moderování!

Praha - Pět let vystupovala po kabaretech v nejrůznějších travesti show. A prakticky nikdo ji neznal. Snad jen úzká skupinka podobně orientovaných mužů. Pak se rozhodla, že se nechá přeoperovat z muže na ženu. A najednou ji zná celá republika. "Teď už travesti nemůžu dělat, to by byl podvod. Jsem žena!" vysvětluje Jaroslava Brokešová , které jede pusa jako o závod, že dokonce udolala i obávaného moderátora pořadu Uvolněte se, prosím! Jana Krause.

Nestačil se divit, když ho vůbec nepustila ke slovu. "A to jsem ani nevěděla, jaké další hosty kromě mě tam ještě pozve. A hlavně jsem byla zvědavá sama na sebe, jak to ustojím! Když jsem uviděla ministra obrany pana Kuhnla, tak jsem si řekla:panejo! A on mi podává ruku a říká: A to je zajímavé setkání!" líčí své nedávné vystoupení v televizi Brokešová.

Do kasáren už nesmí

Jak připouští, ani to, že se ocitla tváří v tvář s resortním ministrem jí ale nepomohlo k získání profesionálního zaměstnání v armádě. "Přitom já jsem na protivzdušnou obranu vyškolený odborník. Dokonce jsem musela podepsat několikaletou mlčenlivost když jsem před léty z armády odcházela!"

Jenomže teď už ví, že odborník neodborník, armáda před ní jako před ženou dveře zabouchla. A po jejím posledním vystoupení v pořadu Na vlastní oči v TV Nova má prý už zakázaný vstup i do všech kasáren v České republice. Právě tam totiž část pořadu natáčela. Převlékla se před kamerou do vojenského mundůru a tak trochu si s pomocí televizního štábu v kasárnách zavzpomínala na svou vojenskou minulost.

Moderátorku zvládnu!

Místo jako profesionální voják se nejspíš bude živit tím, co jí jde úplně nejlíp. Ráda by se totiž stala rozhlasovou moderátorkou! Jasnou nabídku už dostala tento týden na Frekvenci 1. "Pět let v kabaretu, to je úžasná škola. A DAMU? Tu si můžu dodělat kdykoli. Důležitá je praxe. A tu já mám! Zatímco herci, kteří vycházejí z DAMU, umí spíše tu teorii, ale praxe jim chybí. Já se nebojím vystoupit před lidi a povídat, nemám trému. Z ničeho a před nikým!" vysvětluje Jaroslava Brokešová.

Když jsme si povídali u kafe v kavárničce v Kotvě, měla u nohou velkou sportovní tašku. Právě se chystala do solárka . Před tím se byla hlásit na pracovním úřadě. Chodí tam pravidelně od letošního ledna. "Jsem totiž bez práce," líčí.

Lednová ostuda

Když 1. prosince loňského roku nastoupila jako pokladní do dámského oddělení v obchodním domě Tesco na Národní třídě v Praze, myslela si, že má konečně starosti za sebou. Jenomže jí začaly. A velkou ostudou.

"Už 14. ledna v 11, 30 už bylo všechno jinak. U mé pokladny se do fronty postavili dva chlapi, když přišli na řadu, tak vytáhli exekutorský průkazy a začali křičet na celé oddělení: Přišli jsme si pro peníze, které dlužíte na děti! Bylo to vážně nechutné. Přitom v tu dobu jsem měla dluh na alimentech, který dělal 28 500 korun, už splacený," vysvětluje.

Zakázali telefonovat

"Když ty peníze chtěli před léty zaplatit, tak jsem jim řekla jediné: Teď na celou sumu nemám. Dohodneme se na splátkovém kalendáři. Pes se taky hned nevysere! Alimenty jsem po splátkách zaplatila. To, co na mě chtěli když přišli do Teska, byly v podstatě jen poplatky za exekutorskou činnost.

Chtěla jsem zavolat policii, protože to, že vykřikovali na veřejnosti věci z mého soukromí, byl podle mě útokem na mou osobu. Jenomže mi manažeři zakázali telefonovat. V pracovní době se tam telefonovat nesmí, a já jsem byla zaměstnanec v pracovní době," líčí Brokešová nedávnou scénu.

Odvezli mi zařízení

"Ti chlapi mě nakonec odtlačili do šatny a otevřeli mou skřínku a začali kontrolovat moje osobní věci. A řekli mi, že pojedou do Úval, kde žiju, a odvrtají zámky do domu, aby tam zkonfiskovali majetek! To byla jedna z mála situací, když jsem byla vážně v šoku. A tak mě nezbývalo nic jiného, že dát okamžitou výpověď. Trvalo to všechno deset minut a byla jsem volná.

Pak jsem mobilem zatelefonovala policii, aby hlídala dům mé matky v Úvalech, aby tam nevnikl nikdo nepovolaný! A jela jsem do Úval a oni tam opravdu hlídali. Exekutoři přijeli chvíli po mně. A jak to dopadlo? Odvezli zařízení a moje věci" vzpomíná Jaroslava Brokešová, která původně bydlela v Praze.

Dostala se na dno

"Nemohla jsem to ale utáhnout, a tak jsem se přestěhovala ke matce do Úval," popisuje. Ani teď ale na tom není moc dobře. Ze své sociální podpory si prý nechává strhávat alimenty. "Jenomže mám vyměřené alimenty pět tisíc měsíčně! A to nejsem schopná zaplatit, tak jsem dala k soudu žádost o jejich snížení," říká.

Přesto prý má výčitky svědomí z toho, že neustála svůj vztah s manželkou. "To ale nemá žádnou souvislost s tím, že jsem se nechala přeoperovat. Jsem vážně šťastná, že jsem to všechno podstoupila. Přesto můj život není žádná sranda, i když to tak někdy vypadá nebo si to lidi můžou myslet! Víte, dostala jsem se až na dno a teď záleží jen na mně , jak se odrazím!"

Shlédnuto: 1871x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License