inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Panenka nejvíc zlobila

řekl hned na začátku rozhovoru Janě Juraškové třiadvacetiletý René z Liberce, který měl donedávna křestní list s ženským jménem.


Proč panenka nejvíc zlobila?
Protože jsem ji neměl rád. Necítil jsem se jako dívka. Když mi máma dala v první třídě šatičky, pospíchal jsem rychle domů, abych je sundal, a šel jsem hrát fotbal. Panenku jsem nakonec rozbil.

Co bylo dál?
Asi od dvanácti jsem tušil, že se něco děje. Začaly se mi líbit dívky. Nejhorší mě však čekalo – menstruace a prsa, která se zvětšovala, a já se s tím neuměl vyrovnat. Půjčil jsem si knížky a hledal odpověď. Poté, co jsem si přečetl v časopise o změně pohlaví, pochopil jsem, čím jsem.

Svěřil jste se někomu z rodiny?
Až v sedmnácti. Máma si všimla, že si stahuji prsa. Rozplakal jsem se a všechno jí řekl. Rozbrečela se taky. Pak se mnou navštívila sexuologa. Pomohla mi nejen ona, ale psychicky mě podpořila celá rodina.

A vaši spolužáci, kamarádi?
Oblékal jsem se a vystupoval jsem jako kluk. Jen jednou jsem se nalíčil a oblékl do ženských šatů, a to z recese. Neoslovovali mě dívčím jménem, mluvili spíše neutrálně. Asi tušili… ale našli se i takoví, kteří se mi posmívali. Po třech letech jsem odešel ze střední školy. Mamka chtěla, abych přešel na učňák. Nedovedl jsem si však představit, jak by mě přijali noví spolužáci a že bych se musel zařadit mezi dívky. Raději jsem šel pracovat.

Našel jste si „mužskou" práci?
Pracoval jsem jako prodavač a po operacích jsem nastoupil k bezpečnostní službě. Uvažuji však o změně, protože mám většinou noční služby a ztrácím kontakt s lidmi. Chci si taky dokončit střední školu.

Měl jste jako dívka někdy pohlavní styk?
Kdyby na mě někdo sáhl, asi bych ho byl uhodil. Měl jsem kamaráda, kterému jsem se „líbila" a chtěl to zkusit. Podíval jsem se na něho a řekl: „Co blbneš, jdeme si hrát na vojáky."


První láska…
…byla v patnácti. Hodně jsme si povídali a ona mě brala jako kluka. Už tenkrát jsem uvažoval o operacích. Druhá velká láska přišla v osmnácti. Stýkáme se dodneška a vyčítám si, že jsem ji nechal.

To už jste pracoval na změně pohlaví?
V devatenácti jsem měl první operaci v Praze. Odstranili mi prsa. Něco, co pryč muselo.

Jakou jste měl velikost prsů?
Trojky. Trochu ironie, zrovna když je člověk nepotřebuje, má je velké… Po dvou letech následoval druhý zásah. Odoperovali mi dělohu a vaječníky.

Nestačily vám dvě operace?
Nedovedl jsem si představit, že bych byl něco "na půl". Těšil jsem se na rekonstrukci penisu, kterou jsem před rokem podstoupil v Brně. Samozřejmě jsem zpočátku nevěděl, do čeho jdu. Půl roku jsem dojížděl na různá vyšetření a až tehdy se začaly dít krásné věci.

Změnila se vám postava?
Moc ne. Ramena mám širší odmalička a větší zadek mi taky zůstal, začal se mi však měnit hlas, růst chlupy. Byl jsem vděčný lékařce z Brna, která mi změřila hladinu hormonů v krvi a na základě toho ordinovala hormonální léky. Hormonální léčba totiž probíhá jako první krok, což u mě můj první sexuolog opomenul.

Co pro vás znamená penis?
Mám to, po čem jsem toužil.

Jste schopen prožívat orgasmus?
Zachováním původního nervového systému pohlavního orgánu orgasmu dosahuji.

Jak na vaši proměnu reagovalo okolí?
Rozdělilo se na dvě skupiny. Na mladé lidi a jejich rodiče. Kamarádi byli rádi, že mě můžou oslovovat jako kluka, a ostatní si zvykali postupně.

Dělal si z vás někdo legraci, nebo vám ublížil?
Stane se to i dnes. Nedávno na diskotéce vykřikoval jeden kluk, čím jsem byl a co jsem dnes…všichni to brali jako senzaci. Musel jsem odejít. Pomohla mi kamarádka, která řekla, ať si z toho nic nedělám, že ty lidi mi nesahají ani po kotníky.


Byl jste dívkou, nyní mužem. Kdo má podle vás lehčí život?
Nikdy jsem se ženou necítil být. Každý má nějaké výhody i nevýhody. Žena například menstruuje, ale patří to k životu. Jako muž jsem před časem obdržel povolávací rozkaz. ..

Využíváte nějaké triky, které jste odpozoroval jako dívka?
Ženy nemají rády dotěrné muže. Já si dívek vážím, umím je vyslechnout, popovídat si s nimi a nejdu, jak se říká, rovnou na věc.

Až potkáte dívku svých snů, měla by vědět, že jste transsexuál?
Ano, ale až po delší době, až se líp poznáme.

Chtěl byste dítě?
Hrozně rád bych byl tátou. Třeba se s partnerkou domluvíme na umělém oplodnění nebo adopci.

Když vám řeknu operace, co všechno pro vás znamenala?
Změnu života a psychiky.

Shlédnuto: 2430x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License