inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.8.2019 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Útok kvůli změně pohlaví

Dva neznámí pachatelé včera večer v centru Prahy zbili a okradli 34letou ženu. Napadená před časem podstoupila operaci, v níž jí bylo změněno pohlaví z mužského na ženské. Pachateli jsou zřejmě skinheadi, kteří při svém útoku provolávali rasistická a nenávistná hesla napadající změnu pohlaví. Útoky s podobným motivem nejsou v republice příliš časté.

34letá Miluše Šubrtová šla krátce po čtvrt na deset večer ze Staroměstského náměstí směrem k Můstku. Najednou se na ni vrhli dva muži.


Miluše Šubrtová
Volali na mě: ty hnusnej transsexuále, ty přeoperovaná svině.

Přitom ji měli kopnout do rozkroku a snažit se ji povalit na zem. Pak jí vzali tašku s penězi a mobilním telefonem. Ženu museli lékaři převést do nemocnice na urologické vyšetření. Útočníci prý byli ostříhaní na krátko a jeden z nich měl na hlavě kšiltovku. Důvod přepadení zatím nechce policie komentovat.

Daniela Razímová, mluvčí pražské policie
Celý případ je v současné době v šetření a motiv policie zatím prošetřuje.

Miluše Šubrtová se změnou svého pohlaví netají. Vystoupila už v několika dokumentech, kde svoji přeměnu na ženu otevřeně komentovala. Policisté krátce po podání trestního oznámení začali hledat svědky přepadení.


Relace: Události
Autor: Eva Souhradová
Moderátor: Josef Maršál, Jolana Voldánová

Shlédnuto: 2204x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2019 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License