inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
23.10.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Zodpovězené dotazy

ako sa zoznamit!  |   Dave  |  29.05.2004 v 20:30   |   FtM

ahoj, mam problem a myslim ze nie som sam... ako a kde sa mam zoznamit s buducou partnerkou, ktorej by som vyhovoval ako clovek a nevadilo by jej par drobnosti ... vies co myslim,... samota je strasna vec, milovat niekoho je krasne ale ked ten niekto miluje teba a CHCE BYT S TEBOU, tak to je este krajsie

(budem rad aj za nazor Johanky a Aarona...ak si najdu cas) dik

Yoshiyuki  |  01.06.2004 v 13:25

Ahoj :) Z Tvého dotazu víc než potřebu odpovědět "kde k partnerce přijít" cítím obavu "zda vůbec někdo může o mě stát?!"..

Partnerku můžeš potkat opravdu kdekoliv, stejně jako všichni ostatní. Těch "pár drobností" dokáže pochopit spousta žen, dost záleží na tom, jak Ty sám se k tomu stavíš, nakolik je to pro Tebe důležité. Pokud budu do okolí vysílat "jsem méněcenný, chtěl by mě snad někdo?!" (a je jedno proč se tak cítím), okolí na tuto hru přistoupí.

Nejen u translidí je zásadním problémem ve vztazích podvědomé přesvědčení, že aby mě měl někdo rád, musím být dokonalý (ať fyzicky nebo jinak). Strach ze selhání, z toho, že ten druhý záhy "odhalí, jaký skutečně jsem", může vést k tomu, že se člověk radši o žádný vztah nepokusí, ať o něj stojí sebevíc. Případně do vztahu vstoupí, ale tomu druhému se nikdy úplně neotevře, což vztahu neprospěje. Tady může hrát svou roli také strach z odmítnutí, zvlášť když v sobě člověk nosí bolest z předchozího vztahu.

Věřím, že sám znáš příběhy milostných vztahů různě postižených Don Juanů a na druhé straně úplně zdravých a krásných lidí, co jsou sami. To, jestli máš nějaké fyzické nedostatky, je proto vedlejší. Je dobré si říct "ano, jsem takový, jaký jsem, se svými klady i zápory, a protože jsem tady já, je tu určitě i někdo, kdo mě bude milovat".

Zásadní je naladit se na to, že si lásku zasloužím, stejně jako kdokoliv jiný(!) a s důvěrou v uspěch to zkusit, i když to třeba napoprvé nevyjde. Jak se říká "odvážnému štěstí přeje"! :)

Tím se dostávám k tomu "kde a jak".. Samozřejmě doma člověk asi nikoho nového nepotká :) Protože Tě znám osobně, uvedu konkretní příklad. Seznámit se můžeš třeba na nějakém jazykovém kurzu, ty levnější mívají větší počet účastníků, takže bys měl třeba z čeho vybírat a rovnou se i o čem bavit. Není špatné slečnu pozvat (na kafe, do čajovny..) a požádat o pomoc s gramatikou nebo jí totéž nabídnout, případně se jen nezávazně začít bavit na téma proč ten jazyk studuje, jaké další umí, kde ve světě už byla, kam se chystá... Pokud se hovor naváže, rychle se ukáže, jestli byste si měli co říct! :)

Podobně se lze seznámit v nové práci, ve fitcentru nebo kdekoliv jinde. Kontakt můžeš zkusit navázat nejdřív očima, úsměvem a podle toho, jak protějšek reaguje, pokračovat dál nebo ne. Podle prostředí se pak dá navázat hovor na příslušné téma. Hlavně se uvolnit (vystresovaná tvář nikomu nesluší:)! ) a třeba to vzít jako takovou hru, ve které můžeš vyhrát..;)

Abych to shrnul - upřímně se podívat sám na sebe a říct své jednoznačné ANO tomu, že si někoho najdu, ať to stojí co to stojí (překonávání ostychu, případně odmítnutí, ...).

Každý člověk je hoden lásky, proto sebrat odvahu a vyrazit - na kurzy, za sportem či kulturou, třeba zkusit i internetovou seznamku a vzít to jako hru, zkusit se přitom pobavit nebo si zpříjemnit čas.

Když něco neumím, naučím se to - platí to i u seznamování. Možná to nevyjde napoprvé, ale určitě se to podaří!

Doufám, že jsem na Tvůj dotaz aspoň z části odpověděl. Tobě i všem ostatním přeju hodně odvahy a štěstí! :)------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Johanka  |  06.06.2004 v 00:07

Ahoj Dave,
tvůj dotaz představuje tak široké téma, že mě rovnou inspiroval k napsání celého článku.

Samota je opravdu hrozná věc, a proto chutě do toho a půl je hotovo! :) Také zde platí, že bez práce nejsou koláče, proto je třeba neházet předem flintu do žita, nevzdávat se a trpělivě to zkoušet a zkoušet a zkoušet...To by v tom byl čert, aby se to nakonec nepovedlo! :)

Hodně štěstí přeje *Johanka*

Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License