inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
9.8.2022 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Seznamování

K tomuto článku mě inspiroval jeden dotaz v naší poradničce, týkající se seznamování. Text je sice koncipován primárně pro FtM, ale myslím, že i naše MtF dívky v něm mohou najít něco užitečného...

Musím ještě poznamenat, že nejsem v oboru balení a randění nijak zvlášť zkušená a proto se předem omlouvám všem ostříleným baličům, pro které budou mé rady naprosto banální a předpotopní :)

Motto

Nikdy se NESTYĎTE za to, že někoho milujete!!! Vždyť vyznat se někomu ze svých citů je to nejkrásnější, co může člověk člověku sdělit. A pokud se tomu někdo vysměje, pak je to hlupák a není o co stát...

Úvodem

Osamělost translidí bývá častým problémem. Pokud vím, tak o něco lépe jsou na tom právě naši FtM. Situace našich MtF dívek bývá složitější, protože jejich partneři mívají větší sklon k homofobii a bojí se, že jejich okolí řekne, že spí vlastně s chlapem. Kde jsou ty romantické doby, kdy muži byli ochotní hájit svou lásku třeba proti všem... :( Ale zpět k věci.

U našich kluků je to lepší, protože jejich vzhled bývá dosti jednoznačný, takže jejich partnerky sotva mohou mít pocit, že by snad chodily s lesbou. Ženy jsou prostě mnohem tolerantnější, než muži a to je pro naše kluky velká výhoda.

Odložený coming-out

Samozřejmě i zde mohou přesto existovat různé předsudky, proto radím nesvěřovat se se svou situací hned na začátku. Výčitkami svědomí se rozhodně nikdo trápit nemusí, nejde zde přece o lež, spíš jen o jistou opatrnost a takt.

Domnívám se, že je třeba dát našim potenciálním partnerům nejprve šanci poznat nás jako docela obyčejné, příjemné lidi. Když se dozví pravdu hned, je zde riziko, že se z neznalosti věci leknou a raději couvnou.

Doporučuji tedy nejprve mohutně randit po vinárnách, klubech, koncertech, kinech, apod. a teprve po několika týdnech přijít se svým coming-outem. K němu by mělo dojít v nějakém klidném a diskrétním prostředí. Slečna by měla následně dostat neomezený prostor pro své otázky a pak nějaký ten den pauzu, aby mohla překvapivou informaci nerušeně vstřebat.

Partnerka si pak v hlavě porovná stereotypní obraz TS se skutečností a náhle zjistí, že ti záhadní TS ani nemají zelená tykadýlka, ani nežerou malé děti, ale že jsou docela fajn lidé.

I kdyby ze vztahu přesto vycouvala, pamatujte, že alespoň tato informace po vašem pokusu zůstane, a to vůbec není málo. Slečna pak bude vyprávět, že "Skoro jsem chodila s jedním TS, sice jsem ho nechala, ale vlastně to byl úplně normální kluk, to byste nevěřili". I nevydařený vztah tak může mít velký vliv na zlepšení postavení nás všech.

Sondování

Je zde také možnost vypustit ještě před coming-outem "pokusný balonek" typu "Mám jednoho kamaráda, který se narodil s ženským tělem, to je zajímavý, viď?", apod. Podobně lze zmínit nějakou TS knihu, film, atd. Nesmí to být ale příliš nápadné, jinak by se slečna také mohla dovtípit, že jde o test.

Handicap - ano či ne?

Mezi FtM někdy koluje názor, že ženy nestojí o muže bez penisu. Domnívám se, že většinou to neplatí. Řada žen ráda vymění (leckdy) sobeckého bio muže s vlastním údem za muže něžného, citlivě reagujícího na potřeby ženy, ochotného k dlouhé předehře, byť bez vlastního penisu... Ten lze ostatně nahradit nejrůznějšími pomůckami... To ale jistě víte lépe, než já :)

Jestli jste se v tomto popisu poznali, pak určitě nemusíte mít kvůli svému "hendikepu" obavy.

Namlouvání

Nejlepší šance na vznik vztahu je samozřejmě u lidí, které známe, u našich spolužáků, kolegů, soudsedů, přátel, známých atd. Jen málokdo má povahu na to, aby oslovil náhodné kolemjdoucí na zastávce autobusu apod.

Nejlepší cesta ke vztahu je postupná - od známosti přes kamarádství. Pokud chci dát najevo zájem, pak je důležité komunikovat, hovořit o všem možném, udržovat oční kontakt, usmívat se, trávit spolu víc času než by bylo nezbytné. To vše jsou signály, které mají tu moc vyvolat kladnou reakci a v opačném případě se vždy dají obhájit, jako že vůbec o nic nejde.

Když reakce vypadá nadějně, je na řadě další krok, a to je pozvání na oběd, do kina, apod. I zde se můžeme stále ještě tvářit zcela nezávazně. V této fázi už se ale většinou spolehlivě pozná, jestli něco jiskří nebo ne. Obvykle nemusí být jasno už na první schůzce, je proto vhodné setkání několikrát opakovat.

Při tomto prvotním randění lze maximálně doporučit konzumaci alkoholických nápojů, které v přiměřeném množství boří zábrany a rozpouštějí ledy :)

Další fází mohou být letmé dotyky, jakoby náhodou, doprovod před dům, na rozloučenou první pusa, eventuelně druhá, třetí... :) a pak rychlý ústup :)

Vždy je třeba citlivě číst protější signály - netlačit na pilu, ale ani neprováhat pravou chvíli.

Tato osnova je samozřejmě pouze orientační, fantazii se meze nekladou! :)

Ještě je třeba říci, že tento postup je šit na míru spíše ženám mírně konzervativním, preferujícím namlouvání postaru. A těch je podle mě většina. Ideální ovšem je, když narazíte na ženu emancipovanou až dominantní, která sama převezme iniciativu a s nabídkou chození vás předběhne. Ušetří vám tím nejeden knedlík v krku :)

Inzerce není výrazem zoufalství

Pokud ve svém okolí žádnou potenciální partnerku nenalézáme, lze využít inzerce. Nevěřte předsudkům, že přes inzerát se seznamují jenom zoufalci a ztroskotanci. Často zde najdeme lidi zaneprázdněné, nemající ve svém okolí dostatek kontaktů nebo také zklamané v lásce. Každý inzerent nemusí být ovšem seriozní, proto je dobré mít se pro všechny případy na pozoru...

FtM + MtF = VL? :)

Na konec jsem si nechala ještě jednu speciální seznamovací variantu. Už vás někdy napadlo navázat vztah s MtF dívkou?

Jistě, oproti těm ostatním nás není mnoho, takže může být těžké najít odpovídající protějšek, ale vemte v úvahu výhody - odpadá nutnost někomu něco vysvětlovat, naopak je zde vzájemné porozumění. Myslím, že to opravdu stojí minimálně za úvahu... ;)

V současné době vím pouze asi o dvou takových párech, takže jak sami vidíte, dosud je to pole neorané :)

Epilog

Závěrem pamatujte ještě na jednu důležitou věc.

Nikdy se k naší odlišnosti "NEPŘIZNÁVEJTE", pouze se s ní SVĚŘUJTE!!! Člověk se přiznává soudci ke zločinu anebo mamince, že rozbil talíř, ale rozhodně ne ke své jinakosti... I tak se liší hrdost od provinilosti...


Úspěšné namlouvání vám přeje

Shlédnuto: 7792x    |    Komentáře: 5    |    Tipů: 3    |   
Translidé 2003-2022 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License