inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
1.7.2022 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Laserová epilace

Nežádoucí ochlupení obličeje bývá pro naše MtF dívky častým a vážným problémem. Hormonální terapie sice růst chloupků omezí, ale většinou jen mírně. Řešením takové nepříjemné situace může být laserová epilace. V ČR působí v současné době mnoho kosmetických firem, které tento druh epilace nabízejí. Problém je však v tom, že jednotlivé lasery se značně liší co do typu i ceny za jedno ošetření.

Mezi našimi dívkami jsou zatím nejlepší zkušenosti s laserem LightSheer TM Diode od firmy Coherent. Pokud je mi známo, jsou tímto typem vybavená v ČR tři pracoviště, a to v Praze, Pardubicích a Č.Budějovicích, přičemž dvě posledně zmíněná místa již mají s ošetřováním MtF dívek bohaté zkušenosti.

Obecné poučení

Tento typ laseru stejně jako i všechny ostatní působí pouze na tmavé chloupky (čím černější, tím lepší). Majitelky chloupků zrzavých nebo plavých mají tedy smůlu.

Naše chloupky se v daném okamžiku nacházejí v různých růstových fázích; laser však působí pouze na ty, které jsou právě ve fázi anagenu. V ní se vždy nachází maximálně 20-30% chloupků. Z tohoto důvodu nestačí jen jeden zákrok, ale jsou nutné alespoň 3-4. Mezi jednotlivými ošetřeními obličeje se doporučuje interval asi 6-8 týdnů. Zákrok trvá asi 20 minut.

Důležité zásady

Dva měsíce před ošetřením se chloupky nesmí vytrhávat (nelze tedy užívat pinzetu, elektrickou jehlu, vosk, aj.), lze je pouze holit nebo zastřihávat.

Nejpozději 12 hodin před ošetřením je třeba chloupky oholit.

Ošetřovaná plocha by pokud možno neměla být opálená, jinak vzniká riziko pigmentačních skvrn. Pobyt u moře či na horách si tedy odpusťte :)

Po ošetření bývá pokožka zarudlá, proto je třeba ji po zákroku ledovat (chladící gelové obklady vám půjčí na místě).

Dva měsíce po zákroku je třeba se vyhnout nadměrnému slunění a ošetřit případně pokožku krémem s UV faktorem vyšším než 15.

Několik dobrých rad

S laserovou epilací je pravděpodobně dobré začít souběžně s počátkem hormonální terapie. Někdy se totiž stává, že chloupky po hormonech zesvětlají a laser by už pak na ně nepůsobil. Při předčasném zahájení laserové epilace zase naopak hrozí, že vzhledem k trvajícímu testosteronovému vlivu budou zákroky málo účinné. Dívkám, které zahajují hormonální terapii při vysoké hladině původních hormonů lze tedy případně doporučit, aby s laserovým ošetřením počkaly několik týdnů, až hladina jejich "téčka" poklesne do pásma podprůměrných hodnot. Často se říká, že laser je narozdíl od elektrické jehly bezbolestný. Nevěřte tomu. Ošetření dosti "štípe". Kritické jsou zejména partie horního a dolního rtu. První zákrok bývá nejbolestivější, pak už je to jen a jen lepší. Intenzita působení laseru je nastavitelná. Po dohodě s personálem se snažte vydržet co nejvyšší stupeň, při kterém bude bolest ještě snesitelná. Nebojte, než se vdáte, tak se vám to zahojí :)

Pokud možno se objednávejte na konec týdne, nejlépe na pátek. Po ošetření je totiž kůže dosti zarudlá a někdy vznikají i malé stroupky, což například v zaměstnání může působit neesteticky. Tyto vedlejší projevy by měly zmizet během 2-3 dnů.

Po zákroku chlaďte ošetřené místo vyfasovanými obklady alespoň půl hodiny. Je to velmi příjemné a hlavně šetrné k vaší pokožce. Chladicí gel rychle zteplá, proto se nebojte požádat personál o výměnu starého obkladu za nový.

Intervaly mezi ošetřeními se snažte dodržet podle dohody s personálem. Zvýšíte tak účinnost epilace.

Výsledky

Při průměrném rozsahu obličejového ochlupení (holení zhruba 1x denně) je obvykle třeba absolvovat asi 6-8 zákroků.

Někdy se doporučuje chodit i pak zhruba jednou ročně na "udržovací" ošetření.

Tváře bývají někdy vyčištěné prakticky už po prvním ošetření, stejně tak i hrany lícních kostí a krk. Brada a oba rety odolávají nejdéle.

Zhruba do týdne po zákroku začnou z pokožky vylézat černé, spálené chloupky. Také zde se doporučuje neškubat je a pouze holit. Tato fáze může někdy vyvolat dojem, že se hustota ochlupení po zákroku zvýšila. Přibližně dva týdny po ošetření by však již mělo být patrné zlepšení. Asi měsíc po zákroku je však třeba počítat s opětovným zhoustnutím ochlupení. Je to způsobeno tím, že chloupky, které při předchozím ošetření byly v klidovém stadiu (a laser na ně tedy nepůsobil), se nyní dostávají do růstové fáze. Právě proto je třeba zákroky několikrát opakovat.

Osobní zkušenost

Já sama jsem podstoupila celkem šest zákroků a nyní mi zbylo v oblasti obou rtů již jen několik nenápadných jemných tmavších chloupků, které stačí odstranit asi jednou za pět dní. Trochu spoléhám na to, že zbytek práce už obstarají hormony.

Kontakty

Lékařské centrum laserové epilace
Husova 775, Pardubice
tel: 602 852 782 (MUDr. Eva Rozinková, nejlépe volat večer)
http://www.epilace.cz
- Na místo lze dojít pěšky za 30 minut z vlakového nádraží.
- Lze se objednat i na sobotní termín.
- Přístup pesonálu je vynikající, akceptace patřičného rodu u MtF klientek samozřejmá.
- Na konci roku 2002 byla cena za ošetření celého obličeje 5000,-


Centrum laserové a plastické chirurgie
Poliklinika Jih
Matice školské 17, České Budějovice
tel: 387 730 421
http://www.ilk.cz
- Na místo lze dorazit asi za 20 minut od vlakového nádraží.
- Přístup personálu je sice o něco vlažnější než v Pardubicích, nicméně ale rovněž akceptující.
- V polovině roku 2003 byla cena za ošetření celého obličeje zhruba od dvou do čtyř tisíc, podle rozsahu ochlupení.


MLC
Žernovská 6, Praha 10
tel: 777 936 777 nebo 607 605 774
http://www.mlc-laser.com
- S tímto pracovištěm nejsou dosud zkušenosti, na jaře 2003 však dosahovala cena za ošetření všech obličejových partií až 6000,- (podle rozsahu).


Brzké dosažení hladké a jemné tvářičky vám přeje

Shlédnuto: 31883x    |    Komentáře: 2    |    Tipů: 8    |   
Translidé 2003-2022 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License