inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
9.8.2022 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Kdo je kdo - otázky duševního zdraví


Ještě před začátkem prázdnin jsem si ofotil nějaké materiály z odborných psychiatrických časopisů, a to především všechno o transsexualitě a podobně zajímavých tématech. Už někdy před rokem jsem četl díky odkazu na portálu trasforum.cz článek Dr.Weise o partnerkách FtM transsexuálů - tehdy mě naštval. :) Tentokrát se mi dostalo do ruky kompletní znění tohoto výtvoru, a protože jsem právě četl výzvu Ivy W., abychom navštívili stránky s něčím podobným, říkám si, že i staré známé téma stojí za komentář.

Výzkum, který mám na mysli, se zabýval tím, jestli jsou partnerky TS FtM duševně v pohodě, jelikož si očividně „pletou rody" a považujou „svou TS přítelkyni" za muže, přesněji řečeno „podlehly iluzi a nabyly dojmu, že je to muž". Nemá cenu řešit, kdo je transsexuální žena (podle mě MtF); když si někdo myslí, že chutné ovoce je vždy to, které je i na pohled krásné, jeho problém. Já si dám radši svoje škaredý zcvrklý jablíčko ze sklepa, protože tuhá naleštěná slupka toho z dovozu chuť ani aroma dužniny nenahradí. Jde spíše o tohle:

V každém odstavci je pro nás FtM použit jiný termín, na ukázku: transsexuálka, pacient, TS žena, partner…=> Stále se mluví o stejných osobách, ale rod se mění - jednou ženský, jindy mužský… takže… mám pocit, že pokud je někdo trochu mimo, my ani naše partnerky/partneři to nejsme!!!:)

Shlédnuto: 5457x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2022 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License